Wśród nich na pewno wymienimy wielkie dźwigi, bez których budowanie pokaźnych wieżowców nie byłoby w ogóle realne. Takie żurawie zazwyczaj są specjalnie przywożone po to, żeby móc bez najmniejszego problemu transportować wielkie elementy na różne wysokości.

żurawie budowlane

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com

Warto się mimo wszystko zastanowić, czy również w przypadku prywatnych inwestycji można podeprzeć pracę żurawiami. Okazuje się, że jest to niezwykle często stosowane, zdecydowanie częściej niż nam się nawet wydaje. Pospolicie nazywane żurawie przenośne (użyteczna strona) pozwolą inwestorom przenieść naprawdę olbrzymie surowce budowlane z samochodu na teren stawiania domu. W takiej sytuacji potocznie rozmawiamy o tak zwanym hds. Niestety sama robocizna jest zwykle bardzo droga i to jest największym hamulcem przy zamawianiu dowozu z tego typu przeładunkiem. Jednakże jeżeli chcemy sobie przeliczyć, czy będziemy wyjmować przykładowo konkretne materiały samodzielnie, czy właśnie za pomocą hds-u (), to błyskawicznie okazuje się jak mało czasu potrzeba na mechaniczne rozładowanie materiałów. Ostateczna decyzja mimo wszystko pada na wybranie tej usługi. W ten sposób temu można uniknąć uszczerbku materiału przy własnoręcznym rozładunku. Przykładowo jeśli zamówimy dachówkę cementową, która kosztuje nierzadko nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

To będziemy chcieli, aby dostarczono ją nam w idealnym stanie. A taką rzecz mogą zapewnić nam wyłącznie żurawie przenośne, które przenoszą duże palety palety transportowe z dachówkami przy jednym razie. Warto także uprzednio dowiedzieć się, czy kierowca posiada pozwolenie do transportu materiałów budowlanych takim samochodem. Teoretycznie osoba nie mająca zrobionego certyfikatu nie może prowadzić takiego auta, ale jednak warto się zapytać. Teraz możemy już w końcu przystąpić do kupowania potrzebnych produktów budowlanych. Ostatecznie w każdej większej składnicy warto dowiedzieć się ile taka usługa będzie kosztowała i czy jest ona tak naprawdę dostępna. Ponieważ nie wszystkie składy budowlane mają to w swojej ofercie.