Dzielnica Grunwald w Poznaniu jest postrzegana jako bardzo pociągające miejsce. Znajduje się niedaleko ścisłego centrum miasta, posiada ciekawą historię i wiele ułatwień dla osób tam mieszkających. Dawniej zamieszkiwała tu głównie inteligencja a także kilku twórców.

W Internecie znajdziemy dużo witryn zachęcających tytułami w stylu: (nowe mieszkania Poznań grunwald). I nie ma w tym nic niezwykłego, ta interesująca i oryginalna dzielnica od lat zwabia nowych mieszkańców. Dzielnicę tworzy parę części, mniejszych osiedli, a jednym z nich jest Stary Grunwald, który nie został właściwie w ogóle zniszczony podczas wojny i dotrwał do dziś we względnie nienaruszonym stanie. Znaczna ilość ludzi mieszkających na Starym Grunwaldzie egzystuje tu od wielu lat.

mieszkanie

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com

Ciągle da się trafić na osoby gotowe opowiedzieć wyjątkowe historie powiązane ze Starym Grunwaldem. Podobno w jednej z zabytkowych rezydencji grunwaldzkich mieszkał żółw. Zimą wystarczyła mu piwnica, a w miesiącach letnich spacerował po barwnym sadzie, w którym dosiadały go dzieci. Budynek ten należał do rodziny Czerwińskich. Nie każdy wie, iż na Grunwaldzie funkcjonował w przeszłości największy w Polsce hotel; obecnie funkcjonują tu budynki Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego.

O Grunwald dbają też tubylcy. Kilka lat temu wspólnie z artystami z kilku państw stworzono w dzielnicy niepowtarzalną wystawę. Nazwano ją Spacerologia. Pomysł był taki, żeby rozmieścić znaczną ilość różnorakich obiektów artystycznych na terenie całej dzielnicy. Dzięki temu nie dało się obejrzeć ekspozycji w jednym miejscu – trzeba było wybrać się na długą przechadzkę, aby znaleźć wszystkie ukryte dzieła sztuki.

Ten interesujący artykuł (http://kador.pl/logistyka-przemyslowa/) tworzyliśmy dla Ciebie niebywale skrupulatnie. Sądzimy, że Ci się spodoba i przejdziesz na naszą kolejną stronę.

Przedmioty te wiązały się z historią Grunwaldu albo z jego współczesnością.

Wędrując po ekspozycji dało się obejrzeć specyficznie zaprojektowane siedziska, abstrakcyjne konstrukty i malunki powieszone w parku. Dla mieszkańców Poznania Grunwald to od wielu lat tzw. ‘dobry adres’, dlatego ludzie pragną tutaj zamieszkiwać, o czym łatwo się przekonać wstukując w Necie hasło: nowe mieszkania Poznań grunwald – (sprawdź na stronie) oraz zapoznając się z dużą ilością ofert.