Jedną z głównych decyzji, przed jakimi stoi większość par zaczynających wspólne życie, jest wybór właściwego mieszkania. Jeżeli i ty poszukujesz mieszkania pod Wrocławiem, musisz wiedzieć, czym się kierować, aby nowe gniazdko nie zawiodło naszych potrzeb.

Pokój dzienny

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Zasadnicza jest lokalizacja – na pewno nie chciałbyś bowiem marnotrawić czasu w korkach. Mieszkania pod Wrocławiem są trochę oddalone od centrum miasta, lecz jeśli usytuowane są obok nich drogi szybkiego ruchu, bez trudności podwieziesz dziecko do szkoły i dojedziesz do pracy nie spóźniając się – zobacz tutaj.

Czy chcesz może mieć link do strony folie basenowe, gdzie oczekują na Ciebie kolejne posty? Mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu nowy portal.

Warto jest też zwrócić uwagę czy w pobliżu będziemy mieć przystanek autobusowy bądź tramwajowy, wtedy nawet gdy będziemy zmuszeni oddać samochód do warsztatu lub nasz partner pojedzie na dłuższą delegację, nie będziemy niepokoić się, iż nie załatwimy ważnych spraw bądź będziemy zmuszeni poświęcić więcej czasu na dotarcie do firmy, w jakiej jesteśmy zatrudnieni. Jeśli masz więcej czasu, możesz pójść na spacer po okolicy, by sprawdzić czy w najbliższej okolicy jest sklep spożywczy, apteka, poczta czy kościół. Drugą ważną sprawą jest sam budynek – współcześnie najbardziej popularne są mniejsze budynki, mające co najwyżej dwa bądź 3 piętra. Bez problemu poznasz wszystkich sąsiadów, zatem poczujesz się jak w rodzinie. Nawet, gdy wyjedziesz na urlop, będziesz mieć pewność, że sąsiedzi uważać na twoje mieszkanie, a gdy będzie się obok niego kręcić ktoś niepożądany, bez wątpienia dadzą ci znać. Nie można zapomnieć o sprawdzeniu, kiedy budynek powstał oraz jakie technologie zostały wykorzystane w trakcie jego budowy, gdyż mają one bezsprzeczny wpływ na stan techniczny i remonty, jakich przecież chcesz uniknąć, zwłaszcza w pierwszych latach mieszkania w nim. Przejdźmy do konkretnego lokalu mieszkaniowego, który zamierzasz zakupić. Chcąc mieć pociechy nie wybieraj za małych powierzchni, ponieważ nie będziesz mieć gdzie urządzić pokój dla szkraba, przez co będziesz musiał spać w salonie.

Atom

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy często przyjeżdża do ciebie rodzina albo przyjaciele, warto jest pomyśleć nad sypialnią gościnną albo chociaż komfortowym łóżkiem. Miej na uwadze rozstawienie poszczególnych pokoi oraz możliwość zmian, jeżeli zależy ci np. na większej kuchni. Nie zapominając o niniejszych zaleceniach, zamieszkasz w mieszkaniu, w którym będzie ci się przyjemnie żyć.