W większości wypadków w momencie powzięcia decyzji o wyfrunięciu z gniazda rodzinnego musimy powziąć decyzję dokąd pójdziemy. Kryteriów podług których dopełniamy wyboru jest tak duża liczba ilu ludzi. Najbardziej zrozumiałe są reguły mające związek z potrzebami familii, bliskość przedszkola lub basenu albo ukochanej kawiarni.

Pokój dzienny

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Bywają jednak całkiem niepospolite motywacje jeżeli idzie o dobór lokalizacji do mieszkania. Motywacją może stać się twórczość literacka. Czasami zdarza się, że jeśli zachwyci nas jakiś literat przedstawieniem lub klimatem miejsca, pragnęłoby się tam zapuścić korzenie.

Tak miałem w wypadku paru polskich miejscowości.

Jeśli omawiane w tym wpisie omówienie żywo Cię zaciekawiło, to zalecam to opracowanie (http://www.heliodon.pl/certyfikaty) – ono jest równie fascynujące, jak tekst, który teraz widzisz.

Gdy zaczytywałem się w Jerzym Pilchu, oczami wyobraźni widziałem siebie w górzystej miejscowości, w niedużym siedlisku pijącym gorącą herbatkę, tak sugestywnie opisywane są miejsca i krajobrazy w najświeższych książkach tegoż autora. Myślę iż jest więcej podobnych delikwentów jacy będąc pod urokiem opisów osiedla Wrzeszcz w książkach słynnego gdańskiego pisarza Pawła Huellego wbiją frazę: mieszkania Gdańsk deweloper, i poszukują domku dla siebie w tajemniczym miejscu nad Bałtykiem.

Prawdopodobnie jakkolwiek nie będą to zachwycające wille starej Oliwy natomiast komfortowe, współczesne mieszkanka, nie ma to jednak dużego znaczenia. W końcu to od nas samych zależy jak będzie wyglądać powszedniość. Czy staniemy się bardziej otwarci na innych i urodę przyrody? Posłuchamy ich historii? Jakie skarby znajdziemy w swym nowym miejscu? Bądź czy będziemy umieli zmierzyć z przeszłością własną lub czyjąś i w efekcie znajdziemy własne miejsce na ziemi?

Mieszkania w Gdańsku

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna nie będzie to na pewno łatwy jak też bezbolesny proces. Dobrze jednakże podjąć ten finansowy, intelektualny i emocjonalny trud by to miejsce odnaleźć. Nawet jeżeli napisanie frazy w internecie: mieszkania Gdańsk deweloper stanie się tylko początkowym krokiem w tejże podróżowaniu a nie ostatnim, jak by się początkowo wydawało.

Dobrze jednakże tę podróż zacząć i radować się wszystką chwilą, bowiem jest ona niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju i przy niewielkim wysiłku może przynieść nam uciech jakich nie powstydziłaby się najlepsza twórczość pisarska. A gdy będziemy mieć szczęście może i ono stać literaturą.

Odkryj nieruchomość dla ciebie