Polerowany beton jest to podłoga z betonu poddana stosownej obróbce mechanicznej – szlifowaniu i polerowaniu i chemicznej – impregnacji.
Przede wszystkich jest to technologia renowacyjna, jednakże można w niej uzyskiwać także nowe posadzki betonowe, zarówno dekoracyjne, jak też fabryczne.

O tym, iż beton jest trwałym materiałem, trwałym nie musimy nikogo przekonywać.

Żeby znaleźć zbliżone informacje na omawiane zagadnienie spójrz na link (http://www.gruzy.pl/wywoz-gruzu/gniezno/), a przeczytasz w tamtym miejscu niesamowicie interesujące wiadomości, które zostaną Ci w głowie.

Stosowali go już Starożytni Rzymianie. W naszej ojczyźnie z profesjonalnie zrealizowanymi posadzkami betonowymi mamy do czynienia od plus minus 20 lat. A ponieważ podłogi to nawierzchnie w największym stopniu narażone na eksploatowanie w każdym obiekcie, to też posadzki betonowe zrobione kilkanaście bądź kilka lat wstecz nastręczają już renowacji.

beton szlifowany

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie fabryki, które mają posadzki betonowe które nadają się do wykonania polerowanego betonu są zakładami funkcjonującymi „w ruchu”. Częstokroć nie da się, poza okresem urlopowym albo świętami, wyłączyć choćby część warsztatu dla przeprowadzenia napraw posadzek przykładowo w technologiach żywicznych. Niemniej jednak możemy wykonać beton szlifowany. Pola robocze – miejsca w jakich wykonywana jest renowacja obeznany wykonawca bez trudu połączy bez widocznego znaku. W miejsce bezbarwnej, matowej, poplamionej podłogi Inwestor dostaje polerowany beton, jaki w swoim wyglądzie jest dystyngowany, połyskujący przypominający pod pewnymi względami naturalny kamień.

I ów widok odbijających się w posadzce regałów z produktem, czy maszyn wytwórczych – każdemu kto zauważa to po raz pierwszy, zwykle na chwilę zapiera dech w piersiach. Trudno to opowiedzieć, powinniśmy to zobaczyć.