Wzrastające w ekspresowym tempie koszty zużycia energii skłaniają inwestorów do stawiania domów energooszczędnych. Wyższe koszty, które musimy ponieść podczas powstawania domu zwracają się w zasadzie w każdym przypadku, z tej przyczyny budownictwo energooszczędne ma coraz większą liczbę sympatyków. Co najważniejsze, dom energooszczędny wyróżnia się optymalną izolacją akustyczną i cieplną, na co ma wpływ sporo czynników: kształt domu, ilość pięter a także kształt i wielkośćprojekt dachu.

zielone pokrycie dachu

Autor: pnwra

Miejmy też na uwadze, że im mniejsza jest kubatura dachu, tym straty ciepła okażą się niższe. Wskutek tego, rozsądniej jest zwiększyć powierzchnię użytkową budynku, rozbudowując go o piętro, niż decydować się na pokaźne budynki parterowe. Z racji iż projekt domu ma wpływ na kształt dachu, on także powinien posiadać nieskomplikowaną formę. Daje to niskie straty energii. Straty ciepła uchodzącego przez dachy stanowią aż 15-20% wszystkich strat ciepła w domu. Warto więc postarać się o ocieplenie.

Jak uważasz? Czy uda Ci się znaleźć dane na opisywany temat? Z pewnością tak – przejdź po tym linku (https://www.warterpolymers.pl/folie-dla-rolnictwa/folie-ogrodnicze/) i odszukaj informacje tu.

Aktualnie często wybieranym materiałem jest styropapa, której podstawową zaletą jest niska przewodność cieplna. Ma też znaczenie fakt, że, styropapa jest zupełnie bezpieczna dla zdrowia i nie poddaje się upływowi czasu (właściwości styropianu zostają niezmienione podczas eksploatacji). Materiał dobrze położony nie zmienia kształtów i ma właściwości samogasnące. Nie zaskakuje więc fakt, iż cieszy się tak dużym uznaniem.Najlepiej gdy dach w budynku energooszczędnym jest jednospadowy, dwuspadowy bądź płaski – -> zobacz więcej.

dach

Autor: rawdonfox
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie specjaliści z dziedziny budownictwa jak i prywatni inwestorzy coraz częściej decydują się na dachy zielone. Oprócz korzyści natury estetycznej, chronią strop przed nagrzewaniem w okresie letnim oraz wychładzaniem zimą. Zielona łąka zwiększa izolację termiczną, w związku z czym – redukuje koszty ogrzewania i zazwyczaj eliminuje potrzebę używania klimatyzacji. Dodatkowo, dachy oraz tarasy pokryte roślinnością nawilżają powietrze, wpływając na poprawę komfortu przebywania w przyległych pomieszczeniach oraz samopoczucie mieszkańców.

Zobacz również –