Chociaż stare przysłowie mówi , że „pieniądze szczęścia nie dają” to jednak patrząc na
teraźniejsze czasy można mieć wrażenie, iż niezwykle straciło na autentyczności.

Fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
telebim

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, dla teraźniejszego człowieka finanse mają niesłychaną wartość. Czy można się temu dziwić? Najprawdopodobniej nie, bo bez pieniędzy trudno poradzić sobie w dobie konsumpcjonizmu. Wszystko musimy zakupić, opłaty pochłaniają lwią część dochodów, a samo wyżywienie najbliższych to ogromnie duży wydatek w kwestii miesiąca. Współczesne czasy to również czas rywalizacji i to już od najwcześniejszych lat.

Ten artykuł wydaje się bardzo wciągający? Jeśli tak, to sprawdź także pozostałe polecane (pl.beonigroup.com/) treści, gdyż wydają się być tak samo interesujące i wciągną Cię kompletnie.

O co rywalizujemy? Właściwie o wszystko. O fajniejsze i więcej kosztujące ubrania, okazalsze domy, bardzo nowoczesne auta, lepsze wykształcenie – do tej rywalizacji odpowiednie finanse też bywają jasne że konieczne. Już w najniższych klasach szkoły podstawowej rodzice bardzo ochoczo zapisują swoje pociechy na ponadprogramowe zajęcia – oczywiście również płatne, by maluch mógł się realizować w konkretnym kierunku. Nabywamy jak najdroższe rzeczy, żeby nasze dziecko nie czuło się gorsze w grupie rówieśniczej. Ta gonitwa za wszystkim, jeszcze doskonalszym, fajniejszym pochłania nasze finanse w bardzo dużym stopniu, a by odrobić te straty , pracujemy więcej i więcej.

Czy to się kiedyś zmieni? Trudno powiedzieć, ale obserwując współczesne czasy można pokusić się o stwierdzenie, iż to właśnie pieniądz rządzi prawie wszystkim. Bez nich czujemy się gorsi, mniej wartościowi, nieporadni. To przekazujemy młodszemu pokoleniu, zatem niewątpliwie ono też tych zachowań bardzo szybko nie zmieni.