Jaki rodzaj desek wybrać na podłoże w mieszkaniu? Lepiej sprawdzą się deski lite czy warstwowe? Jeśli chcesz mieć przepiękną podłogę z drewna, która będzie Ci służyć przez wiele lat, nie tracąc na wyglądzie oraz jakości, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.
Jeśli marzy Ci się elegancka, przytulna oraz wytrzymała podłoga z drewna musisz wiedzieć czym wyróżniają się poszczególne rodzaje desek proponowanych przez producentów.

Deska podłogowa dębowa robiona jest w wersji litej oraz trójwarstwowej. Deska lita jest stworzona z jednego kawałka surowca. Deski lite po ułożeniu dają jednolitą powierzchnię. Można wykonać z nich parkiet, mozaikę, jak i tradycyjną podłogę z desek. Deska lita (sprawdź deska lita) nadaje się do wielokrotnego cyklinowania. Trzeba jednak pamiętać, że deski stworzone w całości z drewna są podatne na mikroklimat jaki panuje w pomieszczeniu, mogą się odkształcać i wysychać na całej swojej powierzchni. Z kolei deski warstwowe (najbardziej popularne to trójwarstwowe) są budowane w taki sposób, że wierzchnia warstwa z drewna ma grubość kilku mm. Kolejne warstwy tworzone są z innego rodzaju drewna lub ze sklejki. Warto wiedzieć, że deski warstwowe w przeciwieństwie do litych nadają się na ogrzewanie podłogowe.
człowiek

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

Należy też zwrócić uwagę, iż deska podłogowa dębowa (comfortplus.pl) może być olejowana, lakierowana, farbowana, szczotkowana, itd. Różna może być też szerokość oraz grubość desek. Ponadto istnieją dwa sposoby układania desek podłogowych – na klej lub pływająco. Wszystko to musimy uwzględnić przy kupnie desek, tak aby podłoga była dopasowana do pomieszczenia, jak i oczekiwań domowników.

Warto zaznaczyć, że robiąc podłogę z drewna możemy sobie pozwolić nawet na najdroższą podłogę z egzotycznych gatunków drewna, jednakże największą popularnością cieszy się deska podłogowa dębową, która dostępna jest w przystępnej cenie, a równocześnie wyróżnia się dobrą wytrzymałością oraz wysokimi walorami estetycznymi.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, to wejdź na naszą kolejną witrynę i dowiedz się tu (http://www.danjan-przeprowadzki.wroclaw.pl/dom-przeprowadzka-wroclaw/) czegoś interesującego o tym wątku.

Dąb jest bardzo odpornym drewnem, ma piękne słoje i przyjemną, ciepłą barwę.