Zwracamy całkiem szeroką uwagę na prezencje naszego budynku. Miejsce zamieszkania w domu nieotynkowanym, w którym widać niedoróbki, jest odrapany oraz uszkodzony psuje całe otoczenie i nasz komfort.

Żeby nasz dom wyglądał elegancko i miał w sam raz wygląd, wystarczająco wielokrotnie stosuje się elewacje budynku. Odpowiednia elewacja powiększa zalety wizualne budynku i okolicy, co powoduje, że czujemy się w nim bardziej wygodnie.

kamienice

Autor: Reinhold Polska
Do dokończenia nawierzchni domu używamy nowoczesne płytki drewnopodobne, jakie wyglądają na domu naturalnie oraz wykonanie jest prostą oraz szybką technologią instalacji. Ich fundamentalnym walorem jest odporność na warunki pogodowe. Stosuje się również do elewacji domu kamienie, ceramikę modnej generacji czy imitację materiałów naturalnych. To ogromnie trwałe, estetyczne, a równocześnie efektywne produkty, jakie nadają budowlom eleganckiego wyglądu i nie wymagają konserwacji. Elewacje można wykonywać zewnętrzną, jak również wewnętrzną.

Kamień elewacyjny jest też traktowany jako element zdobniczy budynku, pozwalająca wyróżnić zewnętrzne mury budynku, jak sklep euroglazura. Płytki cegłopodobne oraz kamieniopodobne odznaczają się naturalnymi zaletami estetycznymi, które również umożliwiają dodatkowe ocieplenie domu. Jeżeli chodzi o kamień elewacyjny cena jest podporządkowana od rodzaju kamienia. Płyty cementowo-włóknowe nie przynależą do tanich metod wykończenia elewacji, najczęściej używa się je na fragmentach ścian.

Drewno w łazience

Autor: Kopp
Źródło: Kopp
Cena płyty to mniej więcej 110-150 zł za m2. Decydując się na taki kamień elewacyjny cena jest wyższa poza tym o ruszt 40-70 zł za m2 i montaż chłodni? – polecamy (montaż klimatyzacji warszawa) 70-100 zł za m2. Najtańszą elewacją jeśli chodzi o płytki drewnopodobne to siding. Można już uzyskać je za cenę 30-50 zł za m2. Płyty HPL laminowane z rdzeniem papierowym można kupić za plus minus 100 zł za m2. Do tego wchodzi kolejny wydatek za tynk oraz wykonanie. Opłaty kamieni elewacyjnych bądź płytek drewnopodobnych można odszukać w sklepach, takich jak między innymi Castorama, Praktiker lub Leroy Merlin i w innych firmach zajmujących się wykończeniami.