Nagrzewnice elektryczne produkuje się w celu ogrzewania stosunkowo niewielkich pomieszczeń, takich jak mały sklep czy niewielka budka. Charakteryzuje je dosyć mała efektywność przy równoczesnym znacznym poborze energii elektrycznej.
Nagrzewnica elektryczna jest doskonała, jeżeli zamierzamy ogrzać pomieszczenia o wielkości 2×2 metra. Nie oznacza to, że nagrzewnicą elektryczną nie można by wydajnie ogrzewać większych pomieszczeń, przy czym trzeba być wtedy gotowym na wysokie rachunki za prąd elektryczny. Poza tym nagrzewnice elektryczne bardzo prędko ogrzewają miejsce, w którym są umieszczane. Są one wyposażone w specjalistyczny wiatrak, przez który emitowane jest ciepło. Wielką zaletą elektrycznych nagrzewnic jest zupełny brak otwartego ognia, co ma wielki wpływ na zachowanie bezpieczeństwa użytkowników. Jakakolwiek awaria tego typu nagrzewnicy nie będzie stanowić jakiegokolwiek niebezpieczeństwa dla odbiorców ani samego miejsca, które dogrzewa. Wykorzystując nagrzewnicę elektryczną nie musisz się zatem martwić o jakikolwiek ogień.
Źródło: KALDEWEI
Źródło: http://www.flickr.com
Są także gazowe nagrzewnice powietrza, które stanowią niejako konsensus między kosztem a jakością. Zarówno taka nagrzewnica, jak i wykorzystywany tam materiał opałowy są stosunkowo tanie. Nagrzewnice gazowe są całkowicie niezależne. Można by je wykorzystywać w wybranym miejscu, gdyż nie potrzebują one podłączenia do energii elektrycznej. Wykorzystuje się je do ogrzewania pomieszczeń o stosunkowo dużej kubaturze. Ogromną zaletą tego typu nagrzewnic jest także możliwość regulowania mocy cieplnej, łatwość ich obsługi czy też konserwacji.
Odkryj bardziej omawianą problematykę i zobacz treść na stronie (http://www.gruzy.pl/wywoz-odpadow-budowlanych/plock/). Są tam zbliżone posty, zatem niewątpliwie odnajdziesz dla siebie coś wartościowego!
Nagrzewnice gazowe nie są bez wad.
Gaz w procesie wypalania wypiera z pomieszczeń tlen, co niestety w przypadku niepoprawnej wentylacji grozi nawet zaczadzeniem. Poza tym nagrzewnice gazowe podczas spalania wydzielają znaczną ilość wody. Inaczej mówiąc, bez właściwej wentylacji w pomieszczeniu najprawdopodobniej wystąpi rozwój grzybów czy pleśni.