Rozważaliście Państwo jak szybko rozliczyć podatek od dochodów osobistych za rok dwa tysiące trzynaście? Im bliżej tej daty tym częściej przychodzi nam do głowy myśl ażeby przekazać tą czynność komuś innemu. Najlepiej zapłacić osobie trzeciej, przekazać dane i mieć to za sobą.

Informujemy niemniej jednak, że cały proces można przejść znacznie prędzej i na dodatek bez ponoszenia kosztów.

Często o rzeczach, które nam mogą się spodobać dowiedzieliśmy się na bazie recenzji. Może tak będzie w tej sytuacji, ponieważ zapraszam do lektury (https://abk.pl/) podobnego artykułu.

Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi, PIT 2013 online, czyli system do rozliczania deklaracji podatkowej drogą Internetową.

Urząd skarbowy

Autor: Tomasz Czerko
Źródło: http://www.flickr.com

Rozliczanie PITów i następnie ich wysyłanie przy zastosowaniu internetu jeszcze kilka lat temu było nie do wyobrażenia. Obecnie z kolei to zjawisko coraz bardziej rozpowszechnione i z roku na rok coraz częściej wybierane. Nie ma, co się dziwić, użytkownik przecież zasiada przed laptopem, wklepuje dane poprzez a następnie przesyła je do właściwego urzędu. W taki oto sposób podatnik zostaje rozliczony, pozostaje jedynie poczekać na spodziewany zwrot podatku.

Aczkolwiek szybkość przejścia przez cały proces to nie jedyne atuty. Należy mieć na uwadze, że wypełnieniem formularza online w aplikacji może zająć się ktokolwiek bez względu na to czy orientuje się w prawie podatkowym czy jest to jego bolączka. To system dba o to żeby wpisywane informacje były właściwe i też system dba o zgodność deklaracji podatkowej z obecnie panującymi zarządzeniami prawnymi (więcej info).

Wypełnianie deklaracji PIT w taki sposób jest całkowicie bezpieczne. System stworzony był tak żeby jedynie użytkownik wypełniający PIT miał dostęp do swoich danych a przesyłane dane są kodowane, więc tym samym niemożliwe do przechwycenia przez osoby niepowołane.
W związku z wieloma walorami, które wiążą się z rozliczeniem się z PIT drogą Internetową, zachęcamy Państwa do takiego rodzaju złożenia deklaracji w tym roku.