Czy należy zainstalować odgromnik na domu? Trzeba o tym pomyśleć bowiem w miejscu, gdzie uderza piorun, napięcie może sięgać paruset milionów woltów. Moc takiego wyładowania sięga siedmiuset bilionów watów oraz może ekspresowo wywołać pożar domku.

Drewnochron Bariera Plus

Autor: Drewnochron
Źródło: Drewnochron
Jesień to dobry czas na zaplanowanie nowych alejek. Na zdjęciu nawierzchnia z kostki Romano w kolorze piaskowo beżowym

Autor: Libet
Źródło: Libet
Silne wyładowania elektryczne, jakie akompaniują burzom, stanowią zagrożenie nie wyłącznie wtenczas, gdy piorun trafi wprost w domek. Niszczycielską siłę ma także wysokie napięcie indukowane poprzez wyładowania w instalacji elektrycznej i w metalowych fragmentach domku. Pomimo to wielu inwestorów prywatnych, kierując się niewłaściwie pojętą gospodarnością, frapuje się nad tym, czy w nowo budowanym domku zainstalować piorunochron.
obrazeczek - czas

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com
Myśląc o bezpieczeństwie swojego domu, nie warto inspirować się tylko przepisami . Istotny będzie także rozsądek.

Podoba Ci się omawiany artykuł? Więc odsyłam do strony – tam odnajdziesz ciekawe informacje, które są omówieniem prezentowanego zagadnienia.

Jeżeli domek stoi samotnie, z daleka od innych zabudowań jak też wysokich drzew, wtenczas bez względu na postulowania formalnej natury warto go wyekwipować w instalację odgromową. W stosunku do ceny całego domku nie będzie to ogromny wydatek, zaś daje bezcenne poczucie bezpieczeństwa, kiedy zbliża się burza . Jeżeli ogromna energia, którą niesie z sobą uderzenie pioruna, nie zostanie szybko odprowadzona do gruntu, wszystko, co stanie jej na drodze, ulegnie zniszczeniu bądź poważnemu uszkodzeniu. Tylko piorunochron będzie w stanie skutecznie zabezpieczyć budynek przed niszczycielską siłą dużego wyładowania elektrycznego.

By jednakże czuć się faktycznie bezpiecznie, nawet gdy niebo pokrywa się ciemnymi chmurami, powinno się ubezpieczyć domek oraz zatroszczyć się, by w warunkach polisy znalazła się ochrona przed skutkami burzy.