Od pewnego okresu branża budownicza działa nad wdrożeniem tematów energooszczędności i pasywności nowych mieszkań. Również w naszych realiach rysuje się sporo projektów i w ich następstwie realizacji wzorowych domów pasywnych, jakie coraz chętniej znajdują nowych kupców.

Naszym rodakom przestają wystarczać lampy energooszczędne czy domowe systemy odzyskujące wodę. Projekty domów energooszczędnych stają się coraz bardziej popularne i każdy, kto obecnie przymierza się do budowy własnego domu, bierze pod uwagę najnowocześniejsze możliwości.

Zobacz również te szczegóły: .

Dom energooszczędny posiada dobrą izolację stolarki okiennej i drzwiowej, by nie tworzyły się mostki cieplne), sprawny i pozbawiony usterek system wentylacji mechanicznej z oddawaniem ciepła oraz działającą instalację grzewczą. Dodatkowo, dom energooszczędny powinien stracić minimalną ilość energii używanej codziennie (światło, praca urządzeń gospodarstwa domowego itp). Powinien równocześnie przyczyniać się do znaczącej redukcji wydalania CO 2 do atmosfery i w miarę możliwości wykorzystywać spory odsetek energii odnawialnej, na przykład – ze słońca, gruntowej.

Zachęcamy – naciśnij to (http://www.zstgroup.pl/energooszczednosc/) i przenieś się na następną naszą witrynę. Na niej czekają na Ciebie nowe oraz fachowe artykuły.

dom

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com

Schematy domów energooszczędnych powstają w oparciu o wieloletnie obserwacje i analizy oraz wiedzę o wpływie różnych czynników na utratę ciepła przez budynek, można podjąć odpowiednie działania, powodujące jego zmniejszenie. Każde z praktykowanych rozwiązań powoduje zauważalną gołym okiem różnicę na plus w bilansie energetycznym, jednak dopiero użycie ich kompleksowo gwarantuje miarodajny rezultat. Domy parterowe nowoczesne podejścia mają wdrożone z marszu, domy budynki wielopiętrowe powoli także stają się coraz bardziej energooszczędne. Kluczowe jest także to, że dom postawiony dziś spełni założenia za jakiś czas, co bardzo wpłynie na jego cenę.

Znacznie więcej zobaczysz na tej stronie:

Odpowiednio przemyślane projekty domów energooszczędnych dają gwarancję, że wybudowane na ich podstawie domy parterowe nowoczesne będą cieszyły właścicieli niskimi rachunkami i dobrą kondycją przez długie lata. A im droższa będzie energia, tym wyższe zapasy na koncie.