Radzimy, jak uskutecznić odbiór techniczny nowego mieszkanka samodzielnie. Na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego mieszkania, co wziąć z sobą na odbiór, które zgłaszać usterki.
Dobrze jeżeli na odbiór mieszkania możemy zabrać kompetentnego inspektora dozoru budowlanego albo jednostkę remontową, która będzie wykańczać nasze mieszkanko.

kleje

Autor: SOUDAL
klik

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak decydujemy się przeprowadzić odbiór techniczny nowiuteńkiego mieszkania na własną rękę – nic straconego, lecz przygotujmy się sumiennie. Zanim wyruszymy na odbiór techniczny mieszkanka zaznajommy się uprzednio z normami o wymaganiach podczas odbioru.

To fakt, że dziś posiadamy dostęp do wielu informacji, zatem jeżeli prezentowana problematyka Cię zafascynowała oraz pragniesz zdobyć podobne wiadomości na podnoszony wątek, to sięgnij po więcej (https://www.energopiast.pl/budownictwo-przemyslowe) tu.

Polecam przed urzędowym odbiorem technicznym mieszkanka wpierw przeprowadzić samodzielną inspekcję, najlepiej oczywiście z profesjonalną pomocą. Bez presji czasu łatwiej wtedy dokładnie obejrzeć mieszkanko. Na właściwy odbiór mieszkania umawiamy się za każdym razem w przeciągu dnia, kiedy jest widno, aby było można spostrzec wszelkie felery i niedociągnięcia.

panorama - budynek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Odbiór techniczny mieszkanka rozpoczynamy od obmiarowania każdego wnętrza, sprawdzając czy mieszkanie zostało pobudowane zgodnie z projektem oraz pamiętając o podanym w umowie akceptowalnym marginesie błędu. Ważne będą wszelkie wnęki – w trakcie odbioru technicznego mieszkania skontrolujmy zwłaszcza te, które w projekcie były przewidziane na głębokość standardową 60 cm. Jeżeli będą płytsze – nieodzowne będzie wykonanie zabudów meblowych na wymiar, co znacznie podwyższy koszty wykończenia nowego mieszkanka.

Przeprowadzając odbiór techniczny „m” zwróćmy uwagę na wymiary pozostałych newralgicznych miejsc przewidzianych przykładowo na postawienie pralki, brodzika, zwykłych szaf itd.