Nieżyt nosa, kaszel, komplikacje z oddychaniem bądź łzawienie oczu to najbardziej popularne oznaki uczulenia. Owych symptomów nie powinno się lekceważyć – prowadzi to bowiem zazwyczaj do astmy.
Zagadnienie alergii wraca niczym bumerang zwykle na wiosnę, zaś alergię na rozmaITego typu substraty bądź pyłki deklaruje prawie czterdzieści procent z nas.

Dzięki kupieniu należytego oczyszczacza powietrza zdołamy w dużym stopniu zredukować ilość alergenów, które znajdują się w atmosferze we wnętrzach, w jakich mieszkamy. Idealnym urządzeniem dla uczuleniowców jest na pewno zaawansowany oczyszczacz (zobacz|sprawdź oczyszczacz) powietrza, jaki wykorzystuje kilkustopniową filtrację powietrza w domu. W przeciwieństwie do klasycznych oczyszczaczy powietrza, wykorzystuje on cały komplet filtrów rozmaitego rodzaju, które usuwają właściwie każdy typ zanieczyszczeń alergizujących które występują w atmosferze.
oczyszczacz

Autor: Velux
Źródło: Velux
budowa - migawka

Autor: Grzegorz Latkowski
Źródło: http://www.flickr.com

Oczyszczacze z opcją nawilżania jest to świetny wybór na jesienno-zimowy okres, kiedy powietrze jest dość suche a także utrudnia oddychanie, co zaś na pewno przekłada się na naszą koncentrację. Nowoczesny nawilżacz powietrza wkomponowany w narzędzie oczyszczające, wytwarza niedużą mgiełkę z pary wodnej (w wypadku nawilżacza ultradźwiękowego) lub najzwyczajniej wodną parę, która trochę powiększa wilgotność powietrza w mieszkaniu, która jest istotnym parametrem dla sprawnego funkcjonowania ludzkiego ciała.

Podtrzymywanie należytej wilgotności powietrza w mieszkaniu pomaga także zminimalizować liczbę bakterii, wirusów jak też pozostałych zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu. Jest tak, bowiem w optymalnej wilgotności powietrza rozmnażanie się w/w istot jest dużo trudniejsze.