Świetnie pamiętamy krajobraz naszego kraju przed finałami Mistrzostw Europy w futbolu w zeszłym roku. Polska była jednym wielkim placem budowy. Postawiliśmy nowe, imponujące areny sportowe w miejscowościach, które miały gościć najpopularniejszych piłkarzy naszego kontynentu. Budowaliśmy kolejne odcinki dróg, a także remontowaliśmy budynki użyteczności publicznej, jak na przykład dworce. Poza tym, powstało mnóstwo nowych pensjonatów oraz restauracji, przygotowanych na przyjęcie kibiców piłki nożnej z całego globu.

Na tego typu ogromnych budowach na pewno nie raz podziwialiśmy zgrabną konstrukcję żurawi. Jest nieoceniony sprzęt podczas budowy większych obiektów. Żurawie wieżowe zalicza się do najpotężniejszych urządzeń budowlanych. Jego wysokość podnoszenia może osiągać nawet 100 metrów. Żurawie budowlane dzielą się na dużo rodzajów. Wyróżniamy wśród nich stacjonarne lub przejezdne, z podwoziem szynowym albo gąsienicowym. Kolumna żurawia budowlanego to zazwyczaj pionowa wieża o budowie kratownicowej – więcej. Żurawie budowlane posiadają kilka napędów, zwykle elektrycznych, a każdy z nich odpowiada za jedną czynność.Tego typu urządzenia budowlane nie należą do najtańszych. Stąd też sprzedaż żurawi do bardzo intratny interes. Dystrybutorzy renomowanych światowych producentów nie narzekają na brak zleceń. W końcu bez takiej specjalistycznej maszyny, żadna duża budowa nie może istnieć.

Żurawie na budowie

Autor: Canuckistan
Źródło: http://www.flickr.com

Dla niedoświadczonych firm budowlanych dobrym rozwiązaniem jest wynajem żurawi. W naszym kraju z powodzeniem działa dużo firm, które mają wypożyczalnię żurawi budowlanych.

Sympatykom sprawdzonej informacji zalecam ten link, ponieważ nie dość, że mówi on o podobnej problematyce, to robi to też w bardzo pasjonujący sposób. Kliknij i zobacz!

Dzięki współpracy z najlepszymi markami światowymi, cieszą się one niezmienną popularnością wśród klientów. Oprócz wynajmowania, tego typu firmy prowadzą również serwis gwarancyjny sprzedawanych i dzierżawionych maszyn, a także sprzedaż oryginalnych części zamiennych. Doskonale sprawdza się także na naszym rynku budowlanym sprzedaż maszyn używanych. Jest to na pewno doskonały pomysł na zaoszczędzenie sporych pieniędzy, które możemy zainwestować w innym obszarze.