Schody szklane trafiają w coraz bardziej szerokie gusta. Świetnie sprawdzają się tak w mieszkaniach w stylu skandynawskim jaki i w stylu klasycznym. Idzie przede wszystkim o to, żeby przydać projektowaniu pomieszczeń lekkości i powierzchni. W Internecie możesz obejrzeć masę przykładowych aranży w skład których wchodzą szklane schody.

Wnętrza w jakich ulokowano schody szklane, albo barierki szklane, to wyjątkowo nowoczesne wnętrza, ogromnie stylowe i eleganckie. Lekkość i przestrzenność pomieszczeń jaką nadają, wywołuje wrażenie większej niż jest w rzeczywistości. Drewniane bądź stalowe dodatki wykończeniowe dodają mieszkaniom (polecamy gniazdka berker) elegancji oraz designerskiego wyglądu. Przebywanie w starannie zorganizowanym wnętrzu jest prawdziwą przyjemnością!

ozdobne balustrady

Autor: Alf Melin
Źródło: http://www.flickr.com

Panele takie złożone są z kilku warstw utwardzanego szkła scalonego specjalna folią zapewniającą wygodę oraz bezpieczeństwo użytkowania. Wskutek użycia takowej technologii delikatność szklanych elementów jest jedynie iluzoryczna. Możemy je łączyć z pomocą drewnianych czy metalowych fragmentów montażowych kreujących opcjonalną ilość biegów. Łączenie szkła z innymi materiałami przydaje całej konstrukcji oryginalny styl a także jednocześnie wzmacnia komfort użytkowania.

szklane schody

Autor: Diego Cupolo
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzaje dywanowe schodków to nowa jakość w aranżacji mieszkań. Poręcze są stworzone z hartowanego szkła. Cała forma opiera się na konstrukcji samonośnej. Stopnie sprawiają wrażenie „wychodzących” z muru. Wyraźnie podkreślony jest dominujący charakter szklanych elementów. Nadzwyczaj gustowną konstrukcją szklanych schodów stanowią opierające się fragmenty z jednej strony na murze, z kolei z drugiej na hartowanych fragmentach ze szkła. Całość sprawia odczucie, jakby lewitowała w powietrzu, przez co jest dość niecodzienną formą. Wyszukanego kunsztu dodają panele szklane montowane z boku, bądź przecinające stopnie. Łącząc w sobie minimalizm szkła z klasycznymi schodkami drewnianymi, takie nowomodne schody są górującym elementem w mieszkaniu.

W jaki sposób możemy wyszukać wykonawcę podobnych szklanych schodów w Stolicy? Nic skomplikowanego, starczy wbić w Google hasło: balustrady szklane w Warszawie, a otrzymamy bez liku rezultatów wraz z fotografiami.