Planowany remont oraz nowoczesne aranżacje mieszkania nierzadko powodują, że wpadają nam do głowy niecodzienne wizje. Jednak jeśli mamy przetestowane rozwiązania, do których jesteśmy przyzwyczajeni i nie mamy ochoty ich zmieniać, nie zmagajmy się ze swoimi nawykami a wyposażmy nowe pokoje zgodnie z naszymi preferencjami. Zgodnie z powiedzeniem „lepsze jest wrogiem dobrego”, pomyślmy czy gruntowne zmiany dadzą więcej szkody czy korzyści.

remont łazienki

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy decydujemy się na remont łazienki i obecne jest miejsce na wannę – zdecydujmy się na nią. Zabudowa wanny jeszcze nigdy nie była tak nieskomplikowana – podstawa a także parę płyt i zabudowa skończona (Paradyż). Można dokupić do niej gotową obudowę, jaką wystarczy zamocować. Jest to najmniej pracochłonna metoda obudowania wanny, ponieważ nie trzeba już zamartwiać o jej wykończenie. Inne rozwiązanie to wypełnienie zaprawą niskich „ścianek” wzdłuż boków wanny albo wykonanie ich w systemie lekkiej obudowy. Taką obudowę można wykończyć dowolnie dobranym przez nas tworzywem – np. ceramiką Paradyż. Przy odrobinie wprawy w remontach, powinniśmy sobie z tym dać radę samodzielnie, nawet jeżeli to zabudowa wanny znajdującej się w rogu łazienki. W łazienkach z oknem sprawdza się ozdobna rozeta. Witrażyki okienne należy dopasować do całego wnętrza albo wybrać delikatne barwy, jeśli miałoby się okazać, że nagle będziemy woleli tam kontrastowy kolor albo tapeta na ścianę. Z drugiej strony rozeta sufitowa jest elementem wyjątkowo oryginalny. Mało ludzi ma ją w swojej łazience (zobacz na Ceneo). Jeżeli nadal poszukujemy urokliwych kafelek, postawmy na Paradyż. Bardzo duży walor dekoracyjny i mnóstwo nowoczesnych wzorów kafli zapewnia satysfakcjonujący wybór.

W dzisiejszych czasach naprawdę ciężko znaleźć jest cenne informacje, więc zgłąb przydatne informacje (http://www.reacon.pl/uslugi/projektowanie/), które przykują Twoje zainteresowanie.

Dodatkowo kafelki niepodważalnie ułatwiają zachowanie ładu.

Być może tapeta na ścianę w łazience nie będzie dobrym rozwiązaniem, jednak mozaika jako element dekoracyjny nad wanną albo kafelki oraz naklejki na ścianę zdadzą egzamin z pewnością. Niedużą łazienkę powiększy optycznie duże lustro, o wielkości od podłogi do sufitu, ale w łazience głównie powinny przeważać rozwiązania praktyczne a także twórcze, pozwalające oszczędzić przestrzeń a także idealnie się zorganizować.