Świat jest złożony z małych elementów, bez których trudno byłoby się zgodnie… poskładać. Ta interesująca gra słów jest zamierzona, ponieważ odkrywa więcej prawdy niż długie wywody. Świat to po prostu zestaw małych śrubek, pasujących do siebie we właściwy sposób. Są to elementy znajdujące swoje miejsce, jedne bardziej przypasowane, drugie mniej, lecz z pewnością są konieczne, by wszystko mogło normalnie działać. Nie możemy jednakowoż żyć w świecie, gdzie zaczyna być brak takiego rodzaju rzeczy

wycieraczka

Autor: KOMFORT
Źródło: http://www.komfort.pl/
Zaraz, zaraz, ktoś zagadnie, jakie przedmioty, o co mu chodzi? No właśnie tego takie wątpliwości to nic dziwnego, wynikają one z przekonania, że wszystko jest dane raz na zawsze. Niestety, tak nie jest i jeśli się można zgodzić, że nie powinniśmy myśleć o tego typu sprawach, to w sumie nigdy nie staniemy się od nich wolni od świadomości, iż świat jest złożony z niewielkich elementów, które należy złożyć, aby móc spokojnie żyć. Przykład bardzo życiowy. Gdy mówisz dom, co sobie wyobrażasz? Tak, widzisz budynek mieszkalny, a wokół niego ogród. A czy zastanowiłeś się, jak on powstał, z jakich materiałów jest wybudowany? O tych zagadnieniach się właśnie często nie pamięta.

Tak samo, pomyśl: dom. Dostrzegasz swoje miejsce zamieszkania. Jednakowoż to mieszkanie klimatyzacja grodzisk mazowiecki nie będzie podobne bez pewnych elementów, które są jakby stałe i jakie sprawiają, iż możemy czuć się jak u siebie. Mogą to być różnorakie przedmioty, nawet maty wejściowe. Wszystko to możemy przenieść na poziom naszego życia, nie do końca

wycieraczka

Autor: KOMFORT
Źródło: http://www.komfort.pl/

przekładając to centralnie na rzeczy, które nas otaczają, ale na nasze życie. Jesteśmy ludźmi, lecz nie bylibyśmy zupełnie ludźmi bez poszczególnych cech, które nas charakteryzują, bez osób, które są blisko nas, bez uczuć, jakimi obdarzamy inne osoby, a które też skrywamy w sobie.

W taki właśnie sposób, świat bez elementów, jako rzeczy można przełożyć na świat pozbawiony konkretnych atrybutów w naszym życiu. Nie można być człowiekiem bez pewnych praw, które to określają, nie da się w pełni korzystać z życia bez ludzi, których potrzebujemy, dla jakich to my jesteśmy niezbędni. Życie bez określonych uczuć jest nierealne, bez konkretnych stanów duchowych, bez planów i marzeń. A to właściwie tylko i aż szczegóły, jakie tworzą i definiują kondycję ludzką, z jaką ścieramy się każdego dnia.