Jeżeli opatrzyły się Wam równe ściany, dekoracyjne tynki a także tapety, idealnym pomysłem na nadanie wnętrzu nowego wyglądu będzie kamień dekoracyjny. Jest on oryginalną ozdobą nie tylko salonu, ale również innych pomieszczeń w domu i mieszkaniu. I wcale nie ma znaczenia czy jest naturalny, czy tylko wzoruje się na prawdziwym, gdyż jeden i drugi oferuje nam niepowtarzalny wygląd naszego wnętrza lub domu.

przykład aranżacji salonu w domu

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Kamień dekoracyjny (sprawdź tutaj) odznacza się niespotykanie bogatą kolorystyką, różnorodnością faktur i tonacji. Jest na topie, a ostatnio stał się jednym z najczęściej kupowanych materiałów wykończeniowych. Można go kłaść całościowo, lub na ich fragmenty. Kamień kreda nawozowa dekoracyjny jest symbolem naturalnego piękna bezbłędnie prezentuje się zarówno w wyrafinowanych, jak i prostych projektach.

Wnętrze z kamieniem ozdobnym

Autor: Ramnath Bhat
Źródło: http://www.flickr.com

Z racji wykorzystania kamienia dekoracyjnego we wnętrzach, jesteśmy w stanie wyznaczyć poszczególne strefy funkcjonalne w mieszkaniu. Jeśli salon łączy się z jadalnią, okładzina kamienna podkreśli granice części, w której jemy. Podobne rozwiązanie znajdzie rozwiązanie również w dużych pokojach dziennych, kiedy chcemy oddzielić strefę w której pracujemy od miejsca wypoczynku. Jednak zanim zdecydujemy się na konkretny model, powinniśmy wziąć pod uwagę wiodącą stylistykę pomieszczenia a także to czy zależy nam na chłodnych czy też ciepłych odcieniach. Dodatkową korzyścią ze stosowania kamieni dekoracyjnych jest ochrona ścian przed defektami i zanieczyszczeniami, co jest istotnym atutem w często użytkowanych miejscach, takich jak domowe salony, hole czy restauracje.

Zaletą kamienia jest szeroki wachlarz barw, kształtów i faktur, które pozwolą stworzyć nietuzinkową grę światłocienia w każdym pomieszczeniu. Z uwagi na walory dekoracyjne oraz odporność na długotrwałe działanie wysokich temperatur, naturalny kamień jest popularnie wykorzystywany przy wykończeniach kominków, przez co uzyskują charakter nowatorski i modny. Warto jest więc zdecydować się na to rozwiązanie a bez wątpienia będziemy zachwyceni podjętą przez nas decyzją. Wykorzystanie kamienia dekoracyjnego w naszym domu nada mu nowoczesny charakter. Końcowy efekt będzie zniewalający !