Zwykły obywatel może używać wielu tworzyw i nie całkiem uświadamiać sobie to, jakie jest ich pochodzenie i właściwości.
Jeżeli przykładowo popatrzymy na sylikon lub gumę, to będzie oczywiste, że mają one ze sobą dużo wspólnego.

elastomery zastosowanie

Autor: Anthony Easton
Źródło: http://www.flickr.com
Drzwi wewnętrzne

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com
To fakt, ponieważ wywodzą się z tej samej grupy elastomerów. Z pewnością ta nazwa nic nie znaczy dla większości rodaków, jednakże przedmioty z tej grupy otaczają nas na każdym kroku, a my nawet o tym nie wiemy. Z elastomerami są zaznajomieni ci, którzy pracują na przykład w budowlance. Rzecz w tym, że elastomery są wysoce wytrzymałe na nacisk czy zmiany temperatur.

Ta aktualna treść (https://mulczowanie.pl/) została przygotowana specjalnie dla ciebie. Poznaj ją, aby pozyskać nowe informacje. Zachęcamy do nas!

Po prostu odkształcają się i później wracają do swojego początkowego kształtu, nie tracąc nic ze swojej wytrzymałości oraz struktury. Co interesujące, pewne gumy mogą odkształcać się nawet w 1000%. To niezwykle przydatna właściwość w przemyśle. Jeśli zaciekawiły nas elastomery zastosowanie ich naprawdę nas zaskoczy, ponieważ wydaje się być niezwykle szerokie. Zwykle używa się ich w produkcji uszczelek do okien oraz drzwi, membran pomp, węży ogrodowych oraz ogólnie różnych elementów hydrauliki. Mogą także stanowić podeszwę w bucie roboczym i sportowym albo podkładki antywibracyjne. Znaną grupą elastomerów są sylikony, które mają na dodatek taką zaletę, że są niepalne.

Używa się ich zwykle jako wypełniacz oraz uszczelniacz w branży budowlanej. Warto pamiętać o tym, że elastomery są stosowane dosłownie wszędzie.