Najczęściej wszyscy przykładają się do tego, by mądrze gospodarować pieniędzmi, które mają. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, jaką ma pensję, więc każdy stara się nie żyć na kredyt.

sprzęt

Autor: Chris & Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com

reguły

Źródło: http://sxc.hu/
Jednak raz na jakiś czas przytrafiają się nam momenty, gdy potrzebujemy kasy natychmiast. Nie możemy wyczekiwać kilka tygodni lub [praca holandia od zaraz] nawet więcej, nim bank przejdzie przez cały cykl papierologi w swych szeregach. Dlatego należy się wówczas rozejrzeć za tak zwaną chwilówką. W dzisiejszych czasach bywają to bardzo korzystne oraz błyskawiczne pożyczki. Rzecz jasna kwoty, które możemy otrzymać nie są duże, dlatego w taki sposób nie sfinansujemy zakupu domu. Ale jeśli potrzebujemy szybkiej gotówki przykładowo na wyjazd oseska na kolonie albo na zakup nowej lodówki, gdyż obecna nagle odmówiła współpracy – to przyda nam się pożyczka na 60 dni. Jej zaletą jest to, że pieniądze na naszym koncie pojawią się jeszcze tego samego dnia, a my będziemy mieli aż 2 miesiące, aby spłacić zadłużenie. Większość instytucji, które udzielają takich kredytów, zapewnia zaledwie 30 dni spłaty, ale wydaje się to nazbyt krótki okres. 60 dni to idealny czas, by móc zebrać niezbędne środki i bez nerwów spłacić dług.

W niektórych firmach jest nawet pewnego rodzaju promocja dla nowych klientów, ponieważ jeżeli spłacimy całą kwotę w terminie, to nie będziemy zobligowani oddać żadnych odsetek. To rewelacyjna informacja, ponieważ zwrócimy wyłącznie tyle ile wzięliśmy. Dzięki tej zachęcie zapewne przyjemniej będzie się brało i spłacało kredyt.