Rozwój gospodarczy jaki dokonuje się w przeciągu ostatnich 25 lat (nawet pomimo kryzysu ekonomicznego z roku 2007) spowodował rosnące zainteresowanie lokowaniem kapitałów. Możemy to czynić na bardzo wiele najróżniejszych sposobów. Najbardziej znanymi zapewne są inwestycje w lokaty i giełdę, ale istnieją też inne sposoby lokowania na przyszłość wolnych środków.

budynek

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com
Do bardziej niepowszednich metod należy nabywanie wina – nie po to żeby delektować się nim, ale by je z intratą za jakiś czas zbyć. Może się to wydawać ekscentryczne, jednakże inwestować możemy we wszystko co prawdopodobnie przyniesie nam zysk. Starczy tylko zastanowić się co to może być. Kolejną z metod jest próba zaspokojenia zasadniczych potrzeb, np. potrzeb lokalowych. Zapewne zatem kupno czynszówki będzie doskonałą inwestycją.

Rzecz jasna taka metoda zabezpieczania przyszłości wymaga spełnienia pewnych warunków. Jednym z ważnych będzie zarządzanie nieruchomościami. Wbrew powszechnym mniemaniom nie możemy w przypadku kiedy jakaś czynszówka albo inna nieruchomość ma służyć celom innym aniżeli osobiste zarządzać nią samodzielnie, powinniśmy do tego celu zatrudnić licencjonowanego specjalistę.

Wedle prawa zarządzanie nieruchomościami podlega dosyć rygorystycznym regulacjom, co nie znaczy że posiadacz nie ma wpływu na swój majątek. Administrator powinien w swych działaniach uzyskać zgodę właściciela, powinien być jego konsultantem, kimś kto nie tylko trudni się bieżącą opieką nad poleconą kamienicą, ale również zareaguje na wahania na rynku nieruchomości.

Ażeby odnaleźć zarządcę swoich lokali najprościej wbić w przeglądarce np. hasło: administrowanie nieruchomościami we Wrocławiu. Znajdziemy firmy meble wójcik jakie trudnią się tego rodzaju aktywnością i angażują licencjonowanych specjalistów.

Mimo że właściwa ustawa wytacza obowiązek zatrudnienia specjalisty tylko w przypadku wspólnot lokalowych warto się nad podobnym podejściem zastanowić, albowiem napisanie przykładowej frazy: administrowanie nieruchomościami we Wrocławiu może ściągnąć nam kłopot z głowy z zarządzaniem majątkami zabytkowymi, jakie ze względu na przepisy traktujące o antykach dla amatora mogą być trudne.