Wszyscy wiemy, jak niebezpieczna jest wilgoć dla naszego domu i dla naszego zdrowia.
Na pewno wszyscy choć raz słyszeliśmy o tym, że ktoś z przyjaciół nie może wygnać wilgoci z mieszkania.

polska

Autor: Grégory Tonon
Źródło: http://www.flickr.com
serwis

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
cyklinarka

Autor: Leigh Blackall
Źródło: flickr.com
Jest to straszna oraz nierówna batalia.

Jeśli omawiany temat Cię zainteresował, to odsyłam do źródła (https://profesjonalne-nawadnianie.pl/produkty/nawadnianie/2-308), gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu jeszcze więcej danych, które na pewno Cię zainteresują.

Z powodu zbyt dużej ilości wilgoci na ścianach pojawia się pleśń lub grzyb. A życie w tak okropnych warunkach bywa całkowicie niezdrowe — zwłaszcza dla malutkich dzieci. Migreny oraz wieczny katar to tylko zalążek problemów. Zatem z wilgocią powinniśmy walczyć od momentu jej pojawienia się. Jeśli jeszcze nie przerodziła się ona w poważny stan „zapalny” na murach, to najmądrzejszym wyjściem będzie zakup osuszacza. Pochłaniacze wilgoci mają taki plus, że teraz ich design jest już bardzo elegancki. Można go postawić choćby w salonie i zapewne nasi goście będą sądzić, że to odświeżacz. Będzie on troszczył się o to, żeby wilgoć w domu nie przekraczała 60%. W taki sposób stworzymy zdrowe środowisko dla życia dla wszystkich członków naszej rodziny. Osuszacze powietrza mogą być niewielkie albo duże i mogą mieć różne odcienie. Jeśli wybierzemy niewielkie urządzenie, to częściej będziemy musieli wylewać z niego wodę. Większość osuszaczy posiada diodę, która swoim czerwonym kolorem będzie informowała nas o zapełnieniu się pojemnika.

Jeżeli kupimy mniejsze urządzenie, to będzie nam nie łatwiej przenosić pomiędzy pokojami. Świetnie nadadzą się również do spiżarni i piwnic. Pamiętajmy też o tym, że osuszacz powinien mieć instrukcję obsługi i gwarancję.