Doskonałą metodą na blokadę budynku przed stratą ciepła jest zastosowanie termomodernizacji. Ma to na celu zredukowanie zużycia energii, która jest potrzebna do podgrzania lub schładzania wody w domu oraz do jej podgrzania.

W których budynkach należy wykonać termomodernizację i jakie powinna ona dać zyski – odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym tekście.
nieruchomość
Termomodernizacja jest przedsięwzięciem, dzięki któremu powinno zmniejszyć się zapotrzebowanie kompletnego domu na energię. Termomodernizacja określana jest także mianem przedsięwzięcia inwestycyjnego w rozumieniu ekonomicznym oraz technologicznym, podkreśla się także to, że zawiera ona kilka obszarów, które powinny stać się zmienione. Termomodernizacja została uznana za na tyle istotny problem, że znalazła ona odzwierciedlenie w prawie. Mówi o tym ustawa z dn. 21 listopada 2008 roku o wspieraniu termomodernizacji (czy do ulgi termomodernizacyjnej potrzebny jest audyt) i remontów.

Spawacz

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com
Jako przedsięwzięcie termomodernizacyjne ustawa traktuje działania, których przedmiotem jest m.in. poprawa, w rezultacie którego ma nastąpić zmniejszenie popytu na siłę dostarczoną na ogrzewanie wody użytkowej czy rozgrzewania budowli mieszkalnych, budynków zamieszkania zbiorowego oraz domów będących własnością jednostek samorządu terytorialnego, który posłużył do wykorzystania przez nie zadań publicznych. Istotne jest także poprawienie, w wyniku którego następuje zmniejszenie strat energii pierwotnej w sieciach ciepłowniczych i zasilających je terenowych źródłach ciepła.

Całkowita albo częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne albo przeznaczenie wysokosprawnej generacji, koszty utrzymania domu są bardzo ważne. Znajomość z przedziału inwestycji, która się składa na termomodernizację w budynku jest bardzo ważna, kiedy będziemy się starali o ich dofinansowanie czy o preferencyjny kredyt.