Kupno mieszkania stanowczo nie należy do łatwych wyborów. W końcu najczęściej jest to decyzja na parę lat, co najmniej kilka. Z tej przyczyny też zazwyczaj jej podejmowanie trwa dość długo. Wahamy się, przeglądamy rozmaite ogłoszenia, jeździmy, by zobaczyć konkretne możliwości. Dyskutujemy, naradzamy się. Stajemy przed pytaniem, czy korzystniejsze będą mieszkania na pradze czy też wręcz przeciwnie – mieszkania warszawa bielany. Jednak nie ma tu uniwersalnej odpowiedzi.

ciekawe mieszkanie

Autor: Bethesda Apts
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko jest zależne od naszych skłonności, naszych preferencji i naszych oczekiwań, jakie każdy ma oczywiście nieco inne. Co więc dobrze mieć na uwadze? Po pierwsze – ważna jest z pewnością lokalizacja. Kupmy mieszkanie, które nie będzie za mocno oddalone od miejsc nieraz przez nas odwiedzanych – a w takim razie na przykład od naszej pracy. Jeżeli mamy dzieci, zatroszczmy się także, by nieopodal znalazła się szkoła albo przedszkole, jak również przychodnia. Pomyślmy również o ewentualności przyjazdu do miejsc zamieszkania naszych bliskich – rodziców, partnera, przyjaciół. Jest to znaczące szczególnie wtedy, gdy nie mamy samochodu.

Co jeszcze? Dostosujmy wybór do funduszy, jakimi dysponujemy. Tego niestety nie przeskoczymy – obojętnie czy potrzebną sumę zaoszczędziliśmy, czy też wzięliśmy pożyczkę. Nie zapominajmy, iż nieruchomości w niektórych miejscach są kosztowniejsze aniżeli w innych. Tak więc mieszkania warszawa bielany (>>>) będą z pewnością więcej kosztować niż mieszkania Małe Błonia Kraków mieszkania na Pradze- więcej. Z drugiej strony nie jest warto kierować się wyłącznie ceną, lecz również bezpieczeństwem okolicy, jej przyjaznością, zwłaszcza jeśli mamy rodzinę.

Weźmy pod uwagę także wielkość mieszkania. Jeżeli jesteśmy samotni, może być ono mniejsze, jednakże gdy mamy dzieci pamiętajmy, iż także one potrzebują nieco prywatności (a z upływem lat będą jej chciały coraz więcej). Najlepiej spiszmy na kartce wszystkie swoje wymogi, a później się ich trzymajmy. Oglądając konkretne lokale, bierzmy pod uwagę, na ile odpowiadają one naszym potrzebom. Takim sposobem z pewnością wreszcie uda nam się trafić na ten rzeczywiście właściwy, z którego będziemy kompletnie zadowoleni.