Najczęściej chcemy aby polskie miasta były jak najładniejsze, dlatego kładziemy spory nacisk na to by dla przykładu własne miasteczko miało ładny zieleniec bądź skwer. Bezspornie stosowne służby dbają o porządek na ulicach. Jest to jednak totalne minimum. Stąd z różnych okazji można w naszych miastach zobaczyć rozliczne ozdoby. Oczywistym jest iż najładniej zwykle jest w okresie Bożego Narodzenia, panują gwiazdki oraz renifery.

odlewnia

Autor: OKFoundryCompany
Źródło: http://www.flickr.com
Częstokroć w miastach znajdują się monumenty. Upamiętniać one mogą wydarzenia ważne dla miejscowej ludności, dla przykładu w mojej miejscowości jest obelisk oddający hołd mieszkańcom jacy polegli w Wielkiej Wojnie oraz II Wojnie. Nie jest to wyłączny monument w miejscu mojego zamieszkania. Najbardziej pociągają mnie takie delikatne pomniki jak tablica ku pamięci „Sokoła” zwłaszcza jak się je zestawi z bombastycznymi rzeźbami PRL-u.

Niezależnie od wymiaru pomnika czy tabliczki pamiątkowej przeważnie wykonywane są one z odlewu żeliwnego. Jest to jeden z najdawniejszy ale i najwygodniejszych sposobów robienia rzeźb. Odlewnia żeliwa bez kłopotu przeprowadzi dowolne zlecenie – zobacz . Nie będzie kłopotem nawet najbardziej zawiła forma, nie jedynie jako statui ale również w formie trwałego promowania powiatu. Przykładem może być monument Bolka i Lolka każdemu kojarzący się z konkretnym grodem. Walorem takiego wyjścia jest sposobność wykonania serii bliźniaczych odlewów przez co jest to metoda tańsza, dla przykładu wtedy, gdy odlewnia ma na podstawie kontraktu zaludnić całe miasto krasnalami bądź żabami.

odlewnia żeliwa
Oczywiście odlewna żeliwa zajmuje się także bardziej trudnymi projektami. W ów sposób powstaje armatura przemysłowa dla przykładu hydranty albo zawory (poznaj zawory odcinające w ofercie Mercor Group) w cukrowniach i na statkach morskich. Wszystko zależy od tego, jak duża jest odlewnia żeliwa która ma przeprowadzić zlecenie. Tego rodzaju dekoracje mogą być także wyrazem dumy z własnego miasta, metodą na utrwalenie miejscowych obyczajów, legend, uwiecznieniem sławnych osób powiązanych z danym regionem. Wyroby te spełniają także ludzką potrzebę nieśmiertelności, są praktycznie niezniszczalne. Mogą się one również znajdować w zadziwiających zdawałoby się punktach (przewody wodociągowe w starych mieszkaniach)