Meble łazienkowe stawiają wyzwanie dla wszystkich producentów. Takie meble powinny być kompaktowe, spełniające wymogi co do wyglądu i przede wszystkim wytrzymałe na oddziaływanie wilgoci. Na przestrzeni lat stworzono przedsiębiorstwa wyspecjalizowane wyłącznie w wytwarzaniu takiego umeblowania. Aktualnie w Polsce istnieją setki takich zakładów, a akcesoria tam produkowane cieszą się dużą popularnością wśród bardziej zamożnych członków społeczeństwa. Są to w większości nieduże firmy produkujące komplety meblowe na indywidualne życzenie klienta. Producent mebli łazienkowych ma zwykle w swojej ofercie gotowe propozycje, które wykona od razu. Firmy są jednak otwarte na nawet najbardziej nietypowe życzenia klientów. Składając zamówienie, dobrze jest pamiętać o dłuższym czasie oczekiwania na produkcję mebli.

Najnowsze trendy

Antado

Źródło: antado.com.pl

W ostatnich latach nagminnie zamawiane są meble do zabudowy (szerzej na ten temat – url). Można je dopasować do nowoczesnych wnętrz w stylu minimalistycznym. Nowoczesne meble do łazienki powinny być także funkcjonalne. Za lustrem można przykładowo schować nie rzucającą się w oczy wbudowaną w ścianę szafkę na przybory kosmetyczne. Modna jest również ekologia, elementy (tanie kratki wentylacyjne) umeblowania wykonuje się nierzadko z materiałów pochodzących z recyklingu. Często widywanym dodatkiem w nowoczesnej, ekologicznej łazience jest kolektor wody, który gromadzi zużytą wodę wypływającą z pralki czy prysznica, aby użyć jej do spuszczania wody w toalecie. Miłośnicy nowoczesnych technologii mogą sobie sprawić także samoczyszczący się klozet czy mobilne lustro z dostępem do sieci.

Oryginalność na topie
Coraz częstszym zamówieniem są meble o oryginalnym kształcie i rozmiarze. Oryginalne meble łazienkowe to towar pożądany przez osoby pochodzące z wyższych sfer. Jest to kolejny sposób do wyróżnienia się na tle innych ludzi. Niestety, meble o takich formach nierzadko są mniej funkcjonalne, w wyniku czego pojawia się konieczność montażu większej ilości szafek, bądź zagospodarowania specjalnego miejsca na różnego rodzaju detergenty i przybory do łazienki. Koszty zestawów meblowych produkowanych na zamówienie, w zależności od firmy i wykorzystanego materiału mogą osiągnąć nawet kilka tysięcy złotych. W przypadku bardzo nietypowych elementów i wykończeń, koszty mogą być dużo większe.