Kiedy aranżujemy nasz mieszkanie poszukujemy odpowiednich mebli. Bywa, że wolimy kupić do pokoju dziennego mniej mebli niż jest w komplecie, dlatego sami musimy kompletować. Prawda jest taka, że wystarczy szafka pod telewizor, kilka półek i porządna komoda. W chwili, gdy postanawiamy kupić komodę musimy wziąć pod uwagę to, że warto byłoby postawić na komody drewniane.

Dlaczego? Otóż komody drewniane ładniej się prezentują aniżeli szafy z jakiejś sklejki. Dodatkowo takie komody na sto procent przy odpowiedniej pielęgnacji będą nam długo służyły. Wśród komód drewnianych mamy ogromny wybór, nie trzeba się obawiać, że nie damy rady odnaleźć komody drewnianej, która pasowałaby do naszego pomysłu.
Komplet szafek do dziecięcego pokoju
Gdy bierzemy się za urządzanie pokoju dla naszej pociechy po pierwsze trzeba wybrać odpowiedni kolor ścian. Nie jest to łatwe, bo ogółem wolelibyśmy wybrać ciemną farbę, by ściany szybko się nie zabrudziły, a z drugiej strony wolimy jasny kolor, by dziecku było miło w pokoju.

sypialnia

Autor: Matt Wade
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście obecnie mamy farby, które można zmyć. Poza tym część rodziców stawia na tapetę. Po doborze farby i oświetlenia możemy myśleć o meblach. Jeżeli chodzi o meble dla dziecka to mamy bardzo duży wybór. Możemy kupić meble w niebieskiej lub różowej kolorystyce. Możemy wybrać meble bardziej uniwersalne. Wiele zależy od tego ile nasze dziecko ma lat i od tego, jaki charakter ma nasza pociecha jest. Rodzice często robią błąd i organizują pokój dla siedmiolatków w sposób bardzo dziecinny. A często najlepiej wybrać uniwersalne klimatyzator ścienny z funkcją grzania meble, ale na przykład z łóżkiem piętrowym i kupić dodatki, które sprawią, że pokój nabierze charakteru.

Odpowiednio dopasowana pościel, ciekawy dywan i interesujące oświetlenie to super sprawa. Dzięki temu, gdy nasza pociecha nie będzie lubiło już różu i zakocha się w zieleni, o wiele prościej będzie nam zmienić dywan i pozostałe dodatki aniżeli kupować meble z zielonymi akcentami, bo różowe ze wszystkim się gryzą. Tak, więc kupując meble do pokoju dziecka musimy się zastanowić. Jeżeli dziecko ma dwa latka, to typowe dziecięce meble będą idealnym rozwiązaniem, ale kiedy nasza pociecha zaraz przekroczy magiczne dziesięć lat, to warto chwilę pomyśleć i postawić na jakiś uniwersalny zestaw mebli do pokoju dziecięcego. Czytaj też