Dom jest płaszczyzną, która zapewnia świadomość spokoju, sprzyja powstawaniu, kultywowaniu oraz rozwijaniu więzi rodzinnych i przyjacielskich a także kreuje portret osób w nim mieszkających. Dom jest tak istotny, bo to nie jedynie budynek, który daje schronienie, ale kompletna paleta barw i uczuć, które towarzyszą ludziom w życiu, to wspólnie przeżywane radości i smutki, rodzinne obchody, odprężenie w osobistym ustroniu i wiele innych. Jak więc wskazać dopasowany dla siebie dom, który służyć będzie przez lata?

dom - rzut

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz częstszą decyzją rodaków są projekty domów małych, zwykle takich do 100 m². Niewielki budynek to oczywiście niewątpliwie mniejsza powierzchnia do wykorzystania, ale równolegle zdecydowanie mądrzej przeanalizowana. Tego rodzaju budynek powinien być praktyczny, komfortowy i po prostu przyjemny dla oka. Nadrzędnym celem dekoratora jest stworzenie przestrzeni, która będzie posiadała taki układ pomieszczeń, by odpowiadać oczekiwaniom, przyzwyczajeniom a także stylowi życia rodziny. Decydując się na wybór małego budynku należy brać pod rozwagę nie tylko cenę jego budowy, ale i koszty jego późniejszej wykorzystywania. Teraz dom to płaszczyzna, która jest alternatywą dla zamieszkiwania w bloku, ponieważ daje wrażenie większej intymności. Niewielkie domy w schemacie skandynawskim stają się coraz powszechniejsze, a to dlatego, że wyróżnia je klarowność i funkcjonalność. Sprawdź jakie ceny mają projekty domów małych Projekty domów małych to nie jest ogromna inwestycja, jednak należy wiedzieć, iż są fragmenty, które podnoszą jej koszty. To np. wielopłaszczyznowy kształt dachu, różnego typu tarasy, balkony, oszklone przestrzenie itp.

Minimalistyczne domki to świetne rozwiązanie dla rodzin około 4-osobowych.

Masz jeszcze chwilę? Jeśli tak, to zachęcamy Cię do następnej strony, gdzie wyszukasz atrakcyjne posty – kliknij w link bramy wjazdowe przesuwne.

Biura projektowe oferują mnóstwo rozwiązań dla bardzo małych domów. Najczęściej na parterze jest przestronny salon, kuchnia, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Na wyższym poziomie lub poddaszu są pokoje, sypialnie, łazienka, często także gabinet oraz garderoba. W wypadku tego typu budynków każda, nawet najmniejsza powierzchnia powinna być wykorzystana całkowicie. Bezsprzecznymi zaletami projektów domów małych są cena działki, projektu, tworzenia, koszty utrzymania, sprawniejsze stworzenie i łatwiejsza budowa oraz spójny styl.