Kryształowe lampy i kinkiety zostały docenione przez dekoratorów wnętrz za wyjątkowe walory dekoracyjne. Zaistniały w salach balowych i w aulach, hallach hotelowych i wszelkich innych miejscach, w których urocze oświetlenie dodaje uroku ważnym momentom w życiu. Jednak tego typu lampy spodobały się też wielu właścicielom klasycznych M4 i domów, którzy zaadaptowali je na dekoracyjny element wystroju swoich wnętrz.

lampa kryształowa

Autor: anokarina
Źródło: http://www.flickr.com

Lampy kryształowe można spostrzec też w kościołach, galeriach, muzeach czy na salach koncertowych, co wydaje się być bardzo uzasadnione, lecz tego typu światło dostrzeżemy też w centrach handlowych, markowych salonach z towarami luksusowymi. Kryształowe lampy włoskie (chociażby takie: stylowe lampy włoskie) albo hiszpańskie znalazły swoje miejsce w salach reprezentacyjnych – w każdym miejscu, gdzie liczy się efekt, ta kropka nad i postawiona nastrojowym blaskiem wyjątkowej chwili. Designerzy sięgają po nie coraz częściej by skomponować wyjątkowy styl określonej przestrzeni. Oczywiście z powodzeniem osiągają ten efekt, ponieważ wrażenie i nastrój, jaki wprowadzają kryształowe lampy we wnętrzach sprawia, iż jest to wręcz oświetlenie świąteczne (zobacz co oferuje tanieoswietlenie.pl).

Szukasz dodatkowych informacji na opisywany tu temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej dachy płaskie wykonawca a przekonasz się, że to było niezwykle proste.

Na czym polega sekret? Przy włączonym świetle ściana i sufit pokrywają się pajęczyną refleksów o zróżnicowanej intensywności. Dodatkowo w zależności od kąta obserwacji, dostrzec można wielobarwne promienie z rozszczepionego na krawędziach kryształków światła. Efekt wyglądu oprawy z elementami dekoracji ze szkła bazuje na wyraźnym oświetleniu kryształków.

lampa włoska

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Żarówki, jakie muszą być małe, żeby mieściły się w lampach, poza atutami mają też niestety swoje wady. Jeśli chodzi o lampy kryształowe na przykład: nowoczesne kryształowe lampy, ważną niedogodność stanowi odbicie światła od żarówek. Ich blask w wieloma refleksami może być przyczyną dyskomfortu i powodować zmęczenie, dlatego kryształowe lampy włoskie nie sprawdzą się jako podstawowe oświetlenie miejsca do pracy – nad biurkiem czy stołem roboczym.Oświetlenie świąteczne, a właściwie „odświętne”, które gwarantują lampy włoskie, wspaniale wyglądają na na fotografiach zrobionych podczas sesji lub filmach. Wnętrza są ładnie rozjaśnione, błyszczą feerią kolorów. Warto to wykorzystać do uroczych zdjęć np. z uroczystości ślubnej albo przyjęcia weselnego.