Mnóstwo ogrodników pragnie używać tylko ekologicznych nawozów. Bardzo dobrym pomysłem w tym wypadku będą rozmaite mączki skalne, które powstają podczas mielenia skał w kopalniach.
Czasami kopalnia wapienia ma w ofercie mączkę skalną.

kopalnia wapienia

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli szukamy tego nawozu, to znakomitym rozwiązaniem będzie zaglądnięcie do Internetu, uruchomienie wyszukiwarki i wpisanie właściwego słowa kluczowego. Z pewnością otrzymamy mnóstwo użytecznych rezultatów. Należy wiedzieć, że mączka skalna jest nawozem działającym powoli, który ma w sobie niezwykle wiele mikroskładników. Produkowana jest ona w kopalniach jako produkt uboczny w trakcie mielenia kamieni, więc da się uzyskać najróżniejsze rodzaje mączek – granitową, magnezytową czy z wulkanicznych skał.
Warto mieć w pamięci, aby szczegółowo posprawdzać skład mączki, nim ją nabędziemy. Musi ona mieć te mikroelementy, których brak naszym roślinom. Trzeba również powiedzieć o tym, że konkretna mączka skalna doskonale neutralizuje niemiłe zapachy, zatem jest świetnym dodatkiem do kompostów. Jeżeli pragniemy ją kupić, to świetnym rozwiązaniem będzie odnalezienie kopalni, która ma ją w ofercie. opublikowany tutaj- Nie powinno być z tym problemu, gdyż każda duża kopalnia wapienia z reguły produkuje mączkę skalną.

Warto wspomnieć, że mączki skalne znakomicie zatrzymują wodę i mikroelementy, co sprawia, iż ziemia robi się bardziej żyzna oraz bogatsza w rozmaite potrzebne uprawom minerały.

Czy chcesz poznać niniejszy temat z innej perspektywy? Jeżeli tak, to zdobądź użyteczne szczegóły (https://www.wierconestudnie.pl/odwierty-studni-rawicz/), które umieszczone są w tym miejscu.

(sprawdź tu) Te mączki są nawozem w 100% ekologicznym, więc da się je używać bez wielkiego ryzyka. Poleca się je mniej doświadczonym ogrodnikom.