Design przestrzeni to bardzo istotny czynnik każdego projektu biura. Kreując nową przestrzeń, należy pamiętać kilka kwestii. Przede wszystkim zatroszczyć się nie tylko o niebanalny wystrój wnętrza, ale również jego przeznaczenie.

Aranżacji przestrzeni otwartych przeszkleniami

Autor: My Way Paradyż Group
Źródło: My Way Paradyż Group

W tego typu pomieszczeniach niezawodnie sprawdzają się szklane ścianki działowe, oraz drzwi do zabudowy przestronnych biur. Naturalnie niektórzy preferują bardziej tradycyjny styl i montują materiały takie jak drewno, które przeważnie są również dużo tańsze. Aczkolwiek warto rozważyć kwestię efekt, jaki mamy zamiar uzyskać. Ścianki szklane dają znacznie więcej rozwiązania, jeśli chodzi o efekt wizualny.

Niezawodnie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ nie zabierają przestrzeni, są przeźroczyste. Oczywiście wytwórcy szklanych elementów obecnie oferują wiele dostosowanych do potrzeb modeli ścianek. Mogą być one transparentne lub drzwi wewnętrzne cena matowe. Oprócz ścianek w ofercie producentów spotkamy również drzwi, które także mogą być wycięte dowolną techniką, przykładowo szklane w ramie.

Tego typu szklane drzwi prezentują się bardzo ekskluzywnie, a także stanowią doskonałą izolację akustyczną. Firmy oferują także rozbudowane systemy ze szklanych elementów, znacznie prostsze w montażu. Pomimo głębokiego na 100 mm pakietu szkła, cała forma w dalszym ciągu sprawia wrażenie całkowitej przeźroczystości wnętrza.

Przeszklenia w domu

Autor: Robert Konieczny
Źródło: Reynaers Polska

Hurtownie szkła mają w swojej ofercie także szeroki asortyment luster. Jest to bardzo interesujący element w dekoracji wnętrz. Lustra na wymiar można dostać w dowolnym zakładzie szklarskim. Aby otrzymać ciekawy efekt czasami należy wybrać lustro w nietypowym kształcie. Kształt powierzchni lustrzanej powinny być dobrane do wymiarów ściany. Powieszenie lustra w niewielkim pomieszczeniu to sprytny sposób na jej optyczne powiększenie. Taki optyczny zabieg nierzadko stosuje się w małych łazienkach.

Jeśli nie mamy przestrzeni na samodzielne lustro w garderobie, to oprócz tego mamy możliwość wstawienia szafy z lustrzanymi drzwiami. Jest to tak samo dobre rozwiązanie. Lustro w wystawnej ramie, z pewnością będzie też stylową dekoracją wnętrza zaaranżowanego w klasycznym stylu.