Gdy chodzi o żarówki ledowe, to potrzeba do nich przejściówek. Przejściówki, czyli adapter led dają możliwość na włożenie żarówki ledowej do najnormalniejszego żyrandola. Niestety żarówki ledowe mają inne końcówki, które uniemożliwiają bezpośrednio wkręcenie ich do naszych lamp. Z tego powodu wynika konieczność zakupienia adapteru led. Trzeba mieć na uwadze przy zakupach, że są różne adaptery do różnych żarówek ledowych. Chociaż początkowo może się to wydawać trudne, to nie ma w tym żadnej filozofii. Po prostu trzeba wiedzieć, jakich żarówek potrzebujemy, wtedy na pewno w sklepie z oświetleniem otrzymamy adapter led. Adaptery ledowe są jedyną możliwością, dzięki której w naszych normalnych żyrandolach można umieścić te świetne żarówki led.

Ledowe szaleństwo

led

Autor: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com
Już od pewnego czasu możemy powiedzieć o wielkim boom na żarówki ledowe. Ale są ludzie, którzy nie są w stanie się przekonać do tego rodzaju żarówek. Zazwyczaj kiedy ludzie zdecydowali się na oświetlenie ledowe wiedzą, że jest to nie tylko duża oszczędność na rachunkach za energie, ale też dbanie o środowisko. Nie możemy jednak zapominać, że do świetlówek ledowych konieczny jest zakup adapter led.

Jest to przejściówka, czyli swoistego rodzaju łącznik, który pozwala wkręcić świetlówkę ledową do lampy. Choć może brzmi to bardzo poważnie, to koszt jest niewielki.

Te wpisy z witryny (http://efektywniej.pl/blog/biale-certyfikaty-krok-po-kroku/), które zobaczysz po kliknięciu na ten odnośnik na pewno okażą się przydatne – są one godne polecenia i potrafią Cię mile zadziwić.

Reasumując wszystko zależy od tego, którą żarówkę ledową nabyliśmy. Ale ceny wahają się w granicy kilku złotych, czyli wydatek jest niewielki. Co ważne adaptery led możemy kupić w postaci przedłużki z elastycznym złączem. Czasem zdaje nam się, że jednak osłonka lampy zabiera za dużo światła, a zdjęcie klosza, raczej nie dodaje estetycznych walorów pomieszczeniu. A dzięki takiej przedłużce, możemy świetnie dopasować ilość światła, które dociera spoza klosza.

żarówki LED

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Sposobów na oświetlenie jest wiele musimy tylko wybrać żarówki ledowe i dokupić do nich adpatery led, które umożliwiają włożenie świetlówki na właściwe miejsce. W związku z tym, że końcówki świetlówek led nie są kompatybilne z wejściami naszych standardowych lamp czy żyrandoli. Dlatego też produkt adapter led pozwala na dalsze użytkowanie naszych żyrandoli, ale z lepszymi żarówkami. Kiedy jeszcze nie zmieniliśmy żarówek w naszych czterech kątach, to warto to czym prędzej naprawić. Żarówki led to oszczędność, więc dobrze z nich korzystać.