Osoby starsze lub niepełnosprawne ruchowo czasami mogą mieć problemy z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Zdarza się, że jest to dla takich ludzi wręcz nierealne. Dlatego domy takich ludzi bardzo często dostosowuje się do ich potrzeb stawiając w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o wygodę, ale też o bezpieczeństwo.

łazienka

Autor: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com

Aquaform kabiny dostępne są w różnych rozmiarach, bywają szklane lub zrobione z pleksi, więc każdy znajdzie dla siebie coś ładnego i w dobrej cenie.

Jeśli szukasz podobnej interesującej informacji, sprawdź pod adresem, tu również z pewnością jest dokładnie to, czego szukasz.

Naturalnie, trzeba przygotować się na trochę zamętu i rumoru w czasie remontu łazienki, ale na pewno warto. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Idealna dla niepełnosprawnych kabina prysznicowa, to taka bez brodzika – zamontowana bezpośrednio na podłodze – żeby nie trzeba było unosić nóg przy wchodzeniu do środka. Aby móc zamontować taką kabinę koniecznie jest odpowiednie wypoziomowanie podłogi – aby| woda spływała do odpływu, a nie rozlewała się na łazienkę. Dobrze jest zlecić przebudowę sprawdzonemu fachowcowi, wtedy będziemy mieli gwarancję, że wszystko będzie zrobione na najwyższym poziomie. Tutaj więcej:

łazienki, umywalki, wanny

Kiedy już kabina zostanie zamontowana warto pomyśleć o jeszcze jednym ważnym elemencie wyposażenia. Jest to siedzisko prysznicowe. Najczęściej montowane jest bezpośrednio do ściany w kabinie, czasem ma nóżki, da się je opuszczać, zatem nie zawadza innym domownikom w korzystaniu z kabiny.

Trzeba pomyśleć nad tym rozwiązaniem, jeśli któryś z domowników ma problemy, by dać sobie radę z używaniem wanny. Oczywiście, przebudowa wiąże się z nakładami finansowymi, ale to bezpieczeństwo jest istotne i nie ma co myśleć, że jakoś to będzie. Bądźmy mądrzy zanim coś się stanie i nie pozwólmy, by zdarzył się jakiś wypadek. Jeżeli mądrze to rozplanujemy, to uda nam się zmieścić w kwocie, jaka nas nie zrujnuje, a nasz dom będzie przyjazny dla niepełnosprawnej czy starszej osoby.