Dobór stosownych płytek ceramicznych do umywalni nie będzie prostym tematem. Na szczęście propozycja glazury jest bogata. Wielość odcieni, kształtów ceramicznych płytek pozwala na wykończenie toalety nieomal w każdym stylu.
Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, iż wyruszamy do marketu i nabywamy kafelki ceramiczne do umywalni, jakie nam wpadną w oko, a dopiero później frapujemy się, jak je ułożyć.

kafelki ceramiczne

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to duży błąd! Architekci pomieszczeń zgodni są co do tego, iż na początek trzeba zrobić plan uwzględniający rozlokowanie wszystkich sprzętów sanitarnych instalacje sanitarne wrocław wykonawstwo oraz mając go przed ,oczami, wybrać znakomicie pasujące do planu płytki.

szafa z lustrem

Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com
Do małej toalety, w jakiej jest dużo urządzeń, lepiej będą pasować płytki w stonowanych odcieniach, albowiem uspokoją pomieszczenie. Do obszernej można zakupić kafelki bardziej bogate, jakie je ożywią. Wielkość, kształt umywalni jak też rozmieszczenie rynsztunków łazienkowych mają też niemałe znaczenie w czasie wyboru rozmiarów płytek. Wbrew pozorom nie sprawdzi się reguła, że do niedużej umywalni najlepsze są małe płytki. Wspaniale mogą w niej wyglądać także te większe. Pod pewnym warunkiem – że odszukamy miejsce, w którym możemy przedstawić przynajmniej jeden, a korzystniej dwa rządki takich płytek bez ich obcinania. O optymalnym wymiarze terakoty na ścianach decydują także poziomy, na których będą ulokowane wanna a także umywalka.

Trzeba przeanalizować, jakiego typu kafelki zagwarantują optymalny układ fug – bez potrzeby kreowania wąziutkich paseczków ponad sprzętami łazienkowymi. Najzyskowniej jest wybrać taką wielkość kafelek, ażeby trzeba je było jak najmniej skracać.