Wybór ogrodzenia posesji do pewnego czasu był w miarę łatwy. Na rynku dominowało ogrodzenie z siatki. Od pewnego czasu można zaobserwować nowe trendy w tej branży. Otóż coraz częstszym widokiem są panele ogrodzeniowe. Szczególne zastosowanie znalazły w ogrodzeniu działek należących do przedsiębiorstw. Tymczasem okazało się, że także dość dobrze sprawdzają się jako ogrodzenie działek prywatnych. Co jest lepsze: tradycyjna siatka czy panele ogrodzeniowe?

„Ogrodzenia Anotis Wrocław” są frazą wpisywaną przez niejednego internautę. Dlaczego? Dlatego, ponieważ problem zabezpieczenia działki jest kluczowym czynnikiem troski o bezpieczeństwo własnej rodziny. Jeszcze dość popularne są na rynku siatki ogrodzeniowe. Niewątpliwie są tańszym produktem niż chociażby ogrodzenie murowane. Również są szybsze w montażu. Siatka pleciona, wykonana z drutów swobodnie przylegających do siebie, jest dość tania. Toteż cieszy się dużą popularnością. Jednakże jej instalacja nie jest prosty, ponieważ wymaga pomocy drugiej osoby.

Panele Zenturo

Autor: www.betafence.pl
Źródło: www.betafence.pl

Ponadto siatka pleciona jest podatna na szybkie zniszczenie. Większą wytrzymałością cieszą się siatki zrobione ze zgrzanych ze sobą drutów. Częstokroć ten typ siatki posiada oczka w kształcie kwadratów. Jest o wiele łatwiejsza w montażu, ponieważ nie potrzebuje naciągu. pręty gwintowane tej siatki są sztywniejsze, co także pomaga w czasie rozkładania ogrodzenia. Ogrodzenia i bramy panelowe są dobrą alternatywą dla ogrodzeń zrobionych z siatki. Cena tego typu ogrodzenia zachęca, bo jest porównywalna z poprzednim gatunkiem ogrodzenia czy nawet niższa. Ogrodzenia panelowe znajdują bardzo szeroki wachlarz zastosowania, gdyż zdają egzamin zarówno jako ogrodzenie posesji firmy, urzędów czy posesji prywatnych. Panele są skonstruowane z drutów stalowych, które posiadają dość różnorodne średnice. Ich grubość zależy od tego, jakie są oczekiwania nabywcy co do ich wytrzymałości.

Panele są dość proste w rozkładaniu. Nie wymagają udziału osób trzecich. Dużym plusem tego typu ogrodzenia jest to, że bardzo dobrze wtapia się w estetykę terenu, który ogradza. Panele ogrodzeniowe producent Anotis są dostępne w różnorodnych barwach, bo jest możliwe ich malowanie przez lakierowanie proszkowe. Powyższe właściwości czynią je godnymi polecenia.