Jeśli chcesz zrobić swojemu synowi niezwykłą atrakcję, możesz zastanowić się nad zrobieniem mu w ogrodzie małego boiska do gry w piłkę nożną. Potrzebne są do tego nie tylko bramka czy też piłka, ale również właściwy gatunek trawy.

W ten sposób można dość łatwo zrobić niemal profesjonalną murawę.
Trzeba przecież mieć w pamięci, że trawnik to nie tylko ozdobny element oprawy nieruchomości, ale również miejsce, na którym biegają dzieciaki a i Ty lubisz tam wypoczywać. Dlatego też warto pomyśleć, czy zamiast przeciętnego trawnika nie lepiej jest zbudować boisko. Wtedy każda gra przy wykorzystaniu piłki (siatkówka, piłka ręczna lub koszykówka) okaże się o wiele przyjemniejsza. Jakimś minusem mogłoby być jednak to, że tego typu rodzaj nawierzchni musi wymagać trochę więcej pielęgnowania. Ponadto czasem dobrze jest porozmawiać z sąsiadami i stworzyć wspólne przedsięwzięcie. Wtedy koszt mógłby być rozłożony na kilka osób, a i dzieciaki miałyby więcej kontaktów z rówieśnikami. Warto wiedzieć, że w naszym kraju jest ok. 200 odmian trawy, jednak jedynie kilkanaście może nadawać się na trawnik.
mieszkania w Gdańsku

Autor: kishjar?
Źródło: http://www.flickr.com
dźwig

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com
Te rodzaje, z których można by przygotować boisko muszą wytrzymywać ok. 150 skoszeń na wysokość ok. 2,5-3 centymetry. Naturalnie powinny także znosić o wiele bardziej częstsze deptanie.

Czy masz wątpliwości? Nie krępuj się! My z pewnością uszanujemy każdą możliwość prowadzenia debaty. Zatem czekamy na opinie od Ciebie.

Reasumując, na murawę mogą nadawać się tylko dwa gatunki: Lolium perenne i Poa pratensis. Tworzą one gęstą i zwartą darń, czego rezultatem jest to, że piłka może toczyć się po nich bez zatrzymywania.

Ważne jest również to, że w obrębie wspomnianych dwóch rodzajów, istnieją ponadto inne odmiany oraz nie wszystkie mogłyby być użyte jako murawa boiska. Te dobre powinny się prawidłowo rozkrzewiać.