Jak sama nazwa wskazuje, wspomniane w tytule „kształtki” używa się na dachach, jednak po co? Jaki posiadają one cel? Czy łatwo się je zamontowuje? Na jaki dokładnie typ dachu bywają najlepsze? Jakie istnieją odmiany tych „kształtek”? To wszystko oraz znacznie więcej bez dosłownie żadnego problemu możesz dowiedzieć się z naszego nowego felietonu!

kształtki dachowe

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS

Nasz dzisiejszy temat, czyli kształtki dachowe, są to zrobione ze styropianu lub wełny „formy”, które używa się na dachach domów (szczególnie tych całkiem płaskich), aby za ich pomocą cały spadający na nasz dom (Mieszkania Osobowice) deszcz został nakierowany do naszych rynien, czy lejów wpustowych. Jak to więc można się zorientować, kształtki mają przeróżne kształty, które to jeśli porządnie je po układać na dachu, odprowadzają z niego całą wodę, która tak naprawdę może niewiarygodnie zaszkodzić budynkowi. Co do samej kwestii zamontowania, to jest to dosyć proste, o ile po podajemy parametry naszego dachy firmie, która to ma wspomniane kształtki wyprodukować – dostaniemy od nich plan montowania, co w rzeczywistości jest bardzo łatwym zajęciem, aczkolwiek jeżeli ktoś się obawia wchodzić na dach, to lepiej jest wezwać fachowca. Dobrze wiedzieć, że kształtki dachowe występują w różnych odmianach, a dokładniej różnych kształtach.

Pośród nich odnajdziemy między innymi: kształtki ze spadkiem jednostronnym, tak nazywane „grzbietowe” ze spadkiem w dwóch kierunkach, czy też tak nazywane „korytkowe”, które posiadają spadek tylko do jednego miejsca, nie napomykając już o tak zwanych „kontr-spadkach dachowych”. W naszej sieci odnajdziemy bardzo dużo firm, które to zajmują się wytwarzaniem, montowaniem, a nawet dostarczaniem kształtek do naszych domów.