Które miasto w Polsce jest najbardziej urokliwe? Ciężko w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na tak nieoczywiste zapytanie, bo pewnie zdecydowana większość ludzi wskaże ich miejscowość. Jednakowoż gdyby spytać typowego Polaka bądź obcokrajowca, w większości przypadków wymieni może piękne miejscowości nad Bałtykiem, gdzieś w górach, w Krainie Jezior Mazurskich. Fakty są takie, że i tak najczęściej usłyszymy wiele pozytywnych opowieści o Krakowie. No cóż, w istocie Kraków to piękne miasto, chociaż wiadoma sprawa, iż jest sporo dzielnic mieszkalnych, w których nie chcielibyśmy zapewne mieszkać…

Autor: Archiway Andres

Zwłaszcza, że w ostatnim czasie sporo mówi się o porachunkach między gangsterami powiązanymi z Wisłą oraz Cracovią. Rewelacyjne teamy, mające nieprzeciętnych fanów, lecz co z tego jeśli najzwyklejsi kibole robią im oraz całemu miastu dużo niedobrego? Chociaż to oczywiście nie oznacza, iż zainwestowanie pieniędzy w krakowskie mieszkania nie ma większego sensu.

Spokojna głowa – Kraków jest piękny oraz atrakcyjny do funkcjonowania nie tylko w tych turystycznych dzielnicach. Na szczęście powstało w ostatnim czasie dużo osiedli mieszkaniowych (Poszukujesz wygodnego mieszkania? Zobacz cztery pory roku wrocław) – przykładowa inwestycja: kliknij.

Nierzadko nieruchomości na sprzedaż są bardzo drogie, lecz jeśli podążymy w temacie, zapewne natrafimy na interesującą ofertę mieszkaniową również pod względem cen. Jednak uważajmy, ponieważ tak naprawdę są przypadki, w których po prostu byłoby lepiej zainwestować pieniądze w trochę droższe mieszkanko, ale no przynajmniej bylibyśmy w pełni zadowoleni z chociażby wykończenia mieszkania, jego akustyki, etc.

Sukiennice w Krakowie

Autor: Shearings Holidays
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba jeszcze odpowiedzieć sobie na zasadnicze zapytanie – szukamy nieruchomości, w której będziemy zamieszkiwali albo też bardziej interesuje nas wynajem – głównie żakom, których w stolicy Małopolski jest wielu.

Zwracajmy zatem własną uwagę na rodzaj nieruchomości. I tak słabe są w 2014 roku stare mieszkania, które do tego nie są regularnie konserwowane. Na przykład ostatnio niekwestionowanym hitem są apartamentowce, złośliwi uważają, iż trudno takie lokale tak naprawdę nazwać apartamentami, lecz ciężko uważać, że takie rozumowanie jest sensowne.

Prawda jest taka, iż krakowskie apartamenty są często piękne, dobrze zlokalizowane, znacząco poprawiające życiowy standard.