Zakupienie lub dzierżawa całości rusztowania zależy od potrzeb inwestycji – jeśli firma ma w planach następne wykończenia i budowy jednorazowy koszt może bardziej się opłacić. Chwilowe wykorzystanie rusztowania, bez którego szanse wykonania są zerowe, to scenariusz, w którym warto rozważyć jednorazowy wynajem.
Decydując się na drugie rozwiązanie najemca powinien liczyć się z ceną uzależnioną od paru czynników. Istotnym z nich jest przelicznik ceny rusztowania do powierzchni (w metrach kwadratowych). Zależy on również od okresu „stania” rusztowania – wyższe ceny wypożyczalnie żądają za okresy trwające krócej niż miesiąc, jednak już na rocznym korzystaniu rusztowania zaoszczędzimy krocie niż przy kilkukrotnym dzierżawieniu na krótsze okresy.
Koszt m2 rusztowania elewacyjnego spada wraz ze wzrostem użytkowanej powierzchni (więcej: ). Dysproporcje między dzierżawą tysiąca metrów kwadratowych rusztowania (hale, sklepy) a sprzętu o powierzchni niecałych stu metrów kwadratowych – na ten sam okres czasu – sięgają kilkunastu groszy za m2. Przy setkach metrów kwadratowych i w perspektywie dwóch-trzech miesięcy czyni to ogromną różnicę. Choćby dla wskazanych wyżej parametrów wynajem rusztowań należy dokładnie i rozsądnie przemyśleć i … przeliczyć. Porównanie z konkurencją, natrafienie na promocyjne stawki pozwolą na zaoszczędzenie środków, które wykorzysta się w innej gałęzi inwestycyjnej. By wiedzieć więcej, polecam dodatkowe informacje tutaj.
Pożyczane rusztowanie (sprawdź – rusztowanie Łódź) elewacyjne to także koszty związane z transportem, rozlokowaniem i – na końcu – demontażem rusztowania. Firmy liczą sobie każde z tych usług, ustalając określone wytyczne. Gdzieniegdzie ceny za wszystkie czynności są do negocjacji z klientem.