Drogi w ogrodzie, wjazdy do garażu i chodniki – bruk betonowy jest coraz bardziej popularne.

Bez przerwy wprowadzane są inne kształty, z tego powodu powstają również możliwości jej użycia.

kostka brukowa

Autor: Libet
Źródło: Libet

Kilka lat temu stare płyty chodnikowe zastąpiła betonowa kostka brukowa Poznań, Poznań i Warszawa rozpoczęły proces zmiany nawierzchni i w tym czasie już raczej w każdym miejscu występują już eleganckie chodniki.

Czy ten tekst Ci się spodobał? Jeżeli tak, to żeby uzyskać zbliżone dane na omawiany wątek, spójrz na informacje (http://www.plandeko.pl/), one na pewno także przykują Twoją uwagę.

Jako, że to tak popularny materiał, producenci sprzedają kolejne kolory. To spowodowało, że brukowana nawierzchnia znajduje się również pod domami. oferta się poszerza, a w sklepach można nabyć wszystko, co jest konieczne do położenia bruku i impregnaty do kostki brukowej.

Różnorodność kształtu

Najpopularniejsze są dwa rodzaje kostki, które codziennie widzimy na swojej drodze. Oprócz tych typy są jeszcze kostki, z których możemy układać kręgi, kwadraty i stylizowane na stary bruk. W ogrodach z kolei pojawia się też kostka wyglądającą jak polne głazu. Nie wszyscy wiedzą, że jest również ekologiczne rozwiązanie, czyli kostka, która może pozwolić na spokojne odpływanie wody gruntowej. ze względu na dużą przepustowość.

Chodnik w wielu kolorach

Kostka Polbruk Plaza

Autor: POLBRUK S.A.
Źródło: POLBRUK S.A.

Czerwona, a także szara kostka są powszechnie znane. W miastach wykorzystuje się czerwoną do wyznaczenia części drogi dla rowerzystów. Zastosowanie właściwych kolorów daje kolejne ciekawe możliwości. Na posesji każdy może więc zaplanować podjazd z kolorowej kostki w jesiennych barwach. To odcienie żółci i brązu, które świetnie pasują do stylowych domów. Poza tym modne stają się niebieskie i zielone kostki. Dobrze komponują się jako ścieżki ogrodowe.

Przed ułożeniem kostki

Naturalnie trzeba dobierać bruk do domu, dlatego że wszystko ma się idealnie zgrać. Kiedy już wybierzemy typ kostki, kolory i kształty, należy szczegółowo sprawdzić, czy elementy nie są potłuczone. Fachowcy potrafią wybrać podbudowę, bo to właśnie ona jest najważniejsza. Jej grubość musi być zależna od typu gruntu. podbudowa musi być odpowiednio wyprofilowana i ubita, by nie tworzyły się kałuże. Spoiny poza tym powinny mieć około 3-5 milimetrów. Nie należy zapominać, że istotna jest impregnacja kostki brukowej – sprawia że przez długi czas będziemy cieszyć się z trwałego chodnika.

Źródło: Wyka Bruk