Rozmyślasz nad tym, ile trwoni się wody podczas zwyczajnego dnia? Zainwestuj w kanister na wodę! A może masz pragnienie gdzieś wyjechać, gdzieś, w którym przydałaby Ci się butla z gazem, lub urządzenie do nurkowania? Każda z tych rzeczy bywa możliwe dzięki kontenerom ciśnieniowym!
Dobre zbiorniki na wodę, to idealne rozwiązanie dla jakiejś osoby kto pomieszkuje w domku jednorodzinnym, a troszczy się o ekologię, gdyż zbiorniki na wodę to nic innego jak kanistry na deszczówkę (która jak się wie bywa woda Pitną).

Tego typu kontener,którego przykłady można zobaczyć tu: , ma za zadanie przywłaszczyć sobie wodę oraz przechowywać ją, tak by w każdej momencie była możliwość ją „wziąć”. Same pojemniki posiadają wielkie pojemności sięgające nawet dziesięć tysięcy litrów oraz istniej podziemne, jak i naziemne. Powstały także , w których jest możliwość zasadzenia kwiatków.
dom jednorodzinny

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
krajobraz - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

Zbiorniki ciśnieniowe (sprawdź: odlewy ciśnieniowe) nadają się, kiedy pragniesz pojechać na przykład w wycieczkę. Zbiorniki ciśnieniowe, rozdzielają się na parę rodzajów, na przykład: butelki gazowe, butle nurkowe, kontenery gazu, zbiorniki sprężonego tlenu, pojemniki wyrównawcze ciśnienia i tak w dalszym ciągu, podział ten widać na stronie: . A więc w jaki sposób można zobaczyć nadają się idealnie na podróż (choć nie wyłącznie) i na malutki rekonesans pod wodą. Zbiorniki ciśnieniowe zazwyczaj używa się w statkach Podwodnych, albowiem to one (chociaż trochę w inny sposób nazwane) pozwalają mu nurkować i wynurzać się z pod wody.

Każdego rodzaju urządzenie ciśnieniowe jest zmuszone przejść pewnego rodzaju „badania”, które dadzą odpowiedź, czy będzie użyteczne czy też nie. Bywa to niezwykle ważne, albowiem butelka bez konkretnego sprawdzenia ma możliwość się okazać zagrażająca życiu, z tego powodu powstała Dyrektywa o Urządzeniach ciśnieniowych.