Wybierając komin systemowy, decydujesz się na w znacznym stopniu nowocześniejsze wyjście aniżeli utarty komin murowany. Zaawansowane techniki zezwalają oszczędzać energię, a prefabrykowane detale robią montaż komina prostym i tanim przedsięwzięciem.

Ceramiczne kominy systemowe w pełni współdziałają z wszelkiego gatunku kotłami, które ogrzewane są przy pomocy opałów stałych, gazów i oleju. Oprócz tego jest szeroka dowolność wykończenia komina. Komin systemowy to swoboda i swoboda. Eksploatacja kominów systemów jest w pełni bezpieczne, a przy tym ekologiczne. Kominy systemowe to dojrzałe rozstrzygnięcia dla nowo wznoszonych przewodów spalinowych i dymnych. Podłoże, to szczegół konstrukcyjny wysyłający na podwaliny gruntowe ogół obciążeń budynku.

Wyrównanie zaprawy

Autor: Wienerberger
Źródło: Wienerberger

Pod wagą ciężarów dochodzi do odkształceń podłoża, co sprawia opadanie budynku. (Czyt. ) W związku z tym, selekcja dobrych półproduktów do konstrukcji fundamentów jest bardzo doniosły. Tworzywem użytkowanym w budownictwie ogólnym, oraz przy murowania murów fundamentowych i ścian konstrukcyjnych powstawania obiektów budowlanych są fundamentowe bloczki, które w podpiwniczonych domach, są naraz murami piwnic. Wykorzystanie stosownej mieszaniny kruszyw sprawia, że są one odporne i posiadają jednorodną budowę.Czytaj również

Muruje się je z reguły na zaprawie cementowej, którą przeprowadza się procedurą tradycyjną na budowie, mieszając cement, wodę, piach i wapno, bądź zamawia się gotową zaprawę w firmie produkującej.
Bloczki fundamentowe stawia się na ławce fundamentowej, która stanowi dla nich opokę by stworzyć np system kominowy. Teraz jest to rozwiązanie najtańsze, jednak nie koniecznie najszybsze. Bloczki, podobnie jak cegły (zaprawa ogniotrwała) i pustaki, stosowane są do wznoszenia ścian konstrukcyjnych obrzeżnych i wewnętrznych, działowych, także podłoży. Produkowane bloczki mają postać prostopadłościanu. Są pełne, czyli pozbawione przelotowych przepustów. Bloczki fundamentowe, podobnie jak i odrębne surowce wykorzystywane do realizowania detali konstrukcyjnych domu, wytwarzane są o różnej, ustalonej odporności maszynowej.
Więcej na