Każdy z nas ma inne preferencje dotyczące temperatury otoczenia. Jedni wolą ciepło, inni zimną. Jedni preferują słoneczny lipiec, pełen ponad 30C upałów, inni najlepiej odnajdują się w długie, zimowe, śnieżne oraz mroźne dni. Niezadowolenie z temperatury może być jednak dużym problemem dla pracowników.

klimatyzator

Autor: antjeverena
Źródło: http://www.flickr.com
Wówczas ich wydajność znacznie spada, a oni zamiast skupić się na swoich obowiązkach, wpadają we frustrację. Daje się to we znaki zwłaszcza wówczas, kiedy jest bardzo ciepło pompy ciepła stargard albo okropnie zimno. W tym drugim wypadku pomoże centralne ogrzewanie. A w pierwszym? Na pewno klimatyzator. Jeszcze niedawno miało go niewiele osób. Obecnie jednakże coraz więcej. W szczególności, że pogoda coraz bardziej lubi nas zaskakiwać. Zimy są coraz chłodniejsze, a lato będzie coraz bardziej słoneczne. Często temperatury są tak duże, iż wręcz nie pasują do naszego klimatu. Wtedy dobrze działający klimatyzator jest zbawieniem. Ci, którzy go posiadają są przeszczęśliwi i nie wychodzą na dwór. Jednak w czasie chłodnych miesięcy przyda się nagrzewnica, przykładowo: .

A ci, którzy jeszcze nie – marzą o nim, a póki co chowają się w klimatyzowanych sklepach czy budynkach publicznej użyteczności. A kiedy już się poddamy i zdecydujemy na zakup, pojawi się problem – jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Jest to duża zagwozdka, w końcu to niemały wydatek i wolelibyśmy, żeby nie były to fundusze, wyrzucone w błoto. Dlatego przed podjęciem odpowiedniej decyzji, warto właściwie się zorientować w sprawie. Na przykład podpytać znajomych i rodzinę, poczytać opinie na forach internetowych, a nawet spytać o zdanie sprzedawcę w sklepie (jaki oczyszczacz powietrza wybrać?). Świetnym pomysłem jest również klimatyzator w pracy.

Wówczas o wiele łatwiej jest się nam skupić na wykonywanych zadaniach. Niestety nie każdy szef jest skłonny, by zafundować takie udogodnienie swoim pracownikom. Często przełożony nie widzi potrzeby, żałuje pieniędzy. Ewentualnie montuje klimatyzator jedynie w swoim własnym biurze i nigdzie więcej. Popełnia jednakże w ten sposób spory błąd. Powinien zdawać sobie sprawę z tego, iż pracownicy, którzy mają zapewnione odpowiednie warunki, są o wiele bardziej wydajni. Od klimatyzatora mogą więc zależeć dochody jego firmy. Poza tym zatrudnieni, kiedy szef o nich zadba, poczują się ważni oraz będą chcieli odwdzięczyć za troskę. Natomiast kiedy będą zlekceważeni – wręcz przeciwnie, nie będą czuli potrzeby, żeby się starać.