Łazienkowe grzejniki są ważnym elementem wyposażenia tych właśnie pomieszczeń. Spełniają one w rzeczywistości podwójne zadanie, gdyż poza tym, że służą do grzania, to także mogą robić za świetną suszarkę do prania i ręczników. Stąd też wynika ich bardzo charakterystyczna budowa, nieco inna od grzejników stosowanych w innych pomieszczeniach. Grzejniki łazienkowe z reguły składają się z dwóch rur w pionie, nazywanych także kolektorami, oraz kilkunastu rurek w poziomie, na jakich można właśnie rozłożyć pranie.

grzejnik

Źródło: pixabay.com

Przez wszystkie rurki przepływa ciepła woda, która je nagrzewa do odpowiedniej temperatury. Przeważnie grzejniki łazienkowe przyłącza się do sieci centralnego ogrzewania, lecz też często występują niezależnie, wtedy z reguły używane są w wersji na prąd. Różnica pomiędzy zwykłymi grzejnikami a grzejnikami w łazienkach będzie taka, że te ostatnie mają one nieco niższą moc. Jednak w praktyce nie jest to ich wada, ponieważ dzięki temu pełnić mogą również funkcję suszarki, na której ręczniki będą całkowicie bezpieczne. Wybierając grzejnik łazienkowy w pierwszej kolejności należy się zdecydować (), z jakiego materiału będzie on wykonany. Najbardziej popularne są grzejniki wykonane ze stali, pomalowane na jeden z wielu kolorów odpowiednią farbą. Powłoki oprócz klasycznych lakierów mogą również być metalizowane albo satynowane, ale jeśli będzie potrzeba zrobienia czegoś innego, to grzejniki dekoracyjne producent bez problemów powinien wykonać coś według wytycznych klienta.

ogrzewanie w łazience

Źródło: pixabay.com

Sporo w sprzedaży również się pojawia grzejników z aluminium i miedzi, z kolei one najczęściej będą pokryte powłoką chromową, jaka nadaje im eleganckiego wyglądu. Tak naprawdę rodzaj użytego grzejnika w dużej mierze uzależniony będzie od mocy, jaka będzie potrzebna i jego wyglądu zewnętrznego. A z kolei jego moc w pierwszej kolejności uzależniona będzie od wielkości grzejnika, a także od dołączonej instalacji doprowadzającej gorącą wodę.

Jeżeli chcesz zobaczyć kolejne wiadomości utrzymane w takiej tematyce, zobacz link na stronie (http://www.maszyny-tmc.pl/product-category/rozdrabniacz-sieczkarnia-do-slomy-siana/). W tamtym miejscu także odnajdziesz coś ciekawego dla siebie.

Jeśli chodzi o łazienki stosuje się odpowiednie wzory do wyznaczenia niezbędnej mocy, standardowo jest przyjmowane około 120 watów na metr kwadratowy powierzchni.