czasami potrzebujemy pomocy szklarza wymieniając szybę. Można także zlecić usługę, która podniesie bezpieczeństwo w mieszkaniu i pozwoli na łatwe wyczyszczenie łazienki.
Można obecnie zamówić usługi szklarskie, które spowodują, że nasz dom będzie praktyczny.

W łazience możemy zainstalować panele ze szkła. Są rozwiązaniem konkurencyjnym dla typowych płytek ceramicznych. Panele szklane cechują się dużą praktycznością. Dają one więcej możliwości, jeśli chcielibyśmy w ciekawy sposób urządzić wnętrze. Jeżeli zdecydujemy się na panele z nadrukiem albo napisami, pozwoli to na ciekawe zaaranżowanie pomieszczenia. Szklane panele często umieszcza się w miejscach, które narażone są na działanie wilgoci oraz dużej temperatury. Możemy je więc z powodzeniem montować blisko zlewu czy kuchenki elektrycznej. Panele ze szkła wyróżniają się wielką odpornością na zarysowania oraz uszkodzenia.
wózek widłowy w fabryce

Autor: Port Adelaide Enfield Local History Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy w domu (Heliodon – budowa domów małopolskie) szklane stopnie, dobrym pomysłem będzie pokrycie szklanej powierzchni warstwą antypoślizgową. Zbytecznie ludzie obawiają się utraty wizualnego efektu, który mamy po pokryciu schodów szklaną taflą. Antypoślizgowa warstwa jest w formie chropowatego desenia. Mogłyby to być większe albo mniejsze kropki lub kwadraty. Ta powierzchnia jest wytrzymała na preparaty chemiczne oraz na oddziaływanie mechaniczne. Na taflę szklaną nakłada się ceramiczną farbę antypoślizgową, która posiada dodatek drobno zmielonego kwarcu. Wtapia się ona w szkło oraz potem utrwala się ją podczas hartowania termicznego. Dobrym pomysłem na oszczędność energii jest montaż szyb nisko emisyjnych.

Montaż szyb redukuje utratę ciepła o 40 procent, porównując je z oknami dwuszybowymi i o 70% porównując je z oknami jednoszybowymi. Będąc w pobliżu otworów okiennych, nie czujemy chłodu i zredukowane zostają przeciągi.