Duża część osób, które są właścicielami domów jednorodzinny ma świadomość, że największa ilość ciepła ulatnia się przez poddasze. Z tego też powodu tak popularne jest obecnie docieplenie budynków przy pomocy chociażby pianki poliuretanowej.
Zaletą wynikającą z zastosowania takiego materiału jest to, że ocieplanie budynku jest znacznie bardziej dokładne.

Przeciwnie do takich tradycyjnych materiałów jak wata mineralna czy też płyty styropianowe, docieplanie np. poddasza pianką jest o wiele bardziej dokładne.

Jeśli zainteresował Cię ten temat, poznaj ponadto inne nasze serwisy (http://www.na-technology.pl/komparator-optyczny/), ponieważ prezentują one zbliżony temat, więc z pewnością Cię zafascynują.

Jest to możliwe, ponieważ pianka nie jest dostarczana na teren budowy jako gotowe płyty. Przygotowuje się ją dopiero na miejscu budowy i rozpyla za pomocą specjalnego urządzenia. Z tego też powodu nie możemy takiej pracy robić sami, tylko zdać się na pracę fachowców.

Dom jednorodzinny

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
W podobny sposób należy postąpić, jeżeli chcemy zrobić docieplenie ścian budynku. To niezwykle ważny moment czy to konstrukcji, czy też to remontu każdego, szczególnie większego domu. Nim jednak rozpoczniesz np. układać płyty styropianowe, konieczne jest wykonanie dużej ilości odmiennego rodzaju prac. Przykładowo nim rozpoczniesz jakiekolwiek prace odnoszące się do ocieplanie domu, sprawdź wcześniej stan podłoża, ponieważ ma to olbrzymi wpływ na trwałość zastosowanego systemu dociepleniowego. W wypadku nowych budynków przeważnie nie ma z tym problemu , jednak jeżeli chcemy docieplić starszy budynek, jakość podłoża zaczyna mieć duże znaczenie.

W takich przypadkach trzeba zwrócić dużą uwagę na nośność tynku. Wstępne informacje może dać nawet delikatne opukanie ścian. Jeśli usłyszymy głuchy dźwięk, może to symbolizować problemy.