W licznych przypadkach garaż stanowi część lokalu mieszkalnego. Ale czasem może wydarzyć się sytuacja, że należy zapewnić sobie nadprogramowy garaż wolnostojący. Wystarczy, że w gospodarstwie pojawi się następny pojazd, a już może zrobić się zbyt ciasno i będzie się zmuszonym zatroszczyć o dodatkowe miejsce do parkowania samochodu.

Garaże metalowe są wyjątkowo popularne

W ostatnim czasie sporą renomą cieszą się garaże zbudowane z blachy. Ich atutem jest prosta a zarazem solidna konstrukcja, która nie sprawia wielkich problemów przy budowie (szerzej na ten temat na wawsystem.pl). Garaż metalowy można postawić osobiście, lecz dobrym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która zadba o każdy etap prac. Na miejsce zostaną dostarczane wszystkie elementy, z których następnie będzie postawiony budynek. Garaże metalowe mają przeróżną wielkość, co stwarza sposobność, by przechowywać w nich więcej niż jeden pojazd, jak także znaleźć dodatkową przestrzeń na składowanie opon, części zamiennych albo narzędzi.

Nie zapomnij jednak o potrzebnych dokumentach

Garaże przydomowe

Autor: www.wawsystem.pl
Źródło: www.wawsystem.pl

Budowa garażu metalowego może zatem zdawać się zupełnie bezproblemowa, lecz nie można zapomnieć, że na tego typu inwestycję musi się otrzymać pozwolenie budowlane.

Te intrygujące treści mają swą kontynuację. Chcesz się z nią zapoznać? Zatem idź do serwisu (https://danjan-przeprowadzki.wroclaw.pl/mieszkania-przeprowadzki-wroclaw/) i tam rozkoszuj się nowymi wątkami.

Garaż nie jest uznawany za budynek gospodarczy, zatem przy jego budowie zawsze trzeba mieć stosowne pozwolenie. Nie ma tu znaczenia, czy stawia się garaż z pustaków czy z metalu, bez względu na zastosowany surowiec i na wielkość garażu, należy postarać się o pozwolenie budowlane, zanim przystąpi się do pracy. Bez uzyskanego pozwolenia postawiony garaż będzie samowolą budowlaną i jego użytkownik może dostać wezwanie do jego wyburzenia.

Jak zaplanować budowę garażu?

Budowa garażu pociąga za sobą konieczność złożenia podania o pozwolenie budowlane, czego można dokonać w starostwie powiatowym. Trzeba kupić także gotowy projekt garażu lub zlecić jego wykonanie w biurze projektowym. Konieczne jest także nabycie dziennika budowy oraz ustalić kierownika budowy. Powiatowy inspektorat budowlany trzeba odwiedzić, żeby zgłosić rozpoczęcie budowy oraz jej zakończenie. Choć garaż jest niedużym budyneczkiem, jest istotną inwestycją i wymaga dopełnienia licznych formalności (dowiedz się więcej na wawsystem.pl).