W przestrzeni publicznej musi znaleźć się miejsce na różne ciekawe projekty. Potrzebny jest odpowiedni plan zagospodarowania, który wyrzuci budowle niepasujące do odpowiedniej okolicy. Potrzebne są odpowiedzialne pomysły, w których znajdzie się miejsce na place zabaw, kościoły, markety i wieżowce. Da się to osiągnąć, jednakże potrzebna jest zmiana w świadomości wielu osób. Jak widać, w Polsce taka zmiana nie nastąpiła jeszcze.

Budowa placów zabaw jest najważniejszym priorytetem, o którym powinni pamiętać odpowiedzialni za rozwój każdego miejsca. To dotyczy zarówno miast, jak i wsi. W mieście albowiem jest niewiele takich miejsc, albo są źle rozplanowane, przykładowo, w jednym miejscu jest ich zbyt wiele, w drugim wcale ich nie ma. Na wsiach czy w niewielkich miejscowościach problem jest poważniejszy, gdyż tam brakuje tego. Na szczęście w ostatnich latach nastąpiła poważna zmiana. Dzięki dofinansowaniom Unii Europejskiej zbudowano wiele placów zabaw, również tam, gdzie nie było perspektyw na taką inicjatywę.

plac zabaw

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com

W ogóle, w mieście powinno być miejsce na rekreacje. Budowa inspektor nadzoru warszawa kolejnych orlików czy placów, gdzie sobie można regularnie potrenować na różnych urządzeniach, to z pewnością świetny sposób, który spowoduje, że coraz więcej ludzi będzie aktywnych. Jednocześnie, także pomoże to coraz młodszym osobom rozpoczynanie swojej przygody ze sportem. To na pewno zaprocentuje na przyszłość, ponieważ takie spędzanie czasu na pewno wchodzi w bardzo pożyteczny nawyk.

Żeby to jednak obok siebie istniało wymaga się naprawdę przemyślanej polityki zagospodarowania przestrzennego. Jak popatrzymy na polskie miasta nie jest to specjalnie łatwe. Nie dość, że mamy ciężka historię, najpierw wojny, później komunizm, to po upadku komunizmu powstało mnóstwo budowli, znacznie oszpecających nasze miasta, lecz zapominano o takich punktach jak place zabaw. To połączenie różnych okresów, sprzecznych stylów sprawia, że polskie miasta prezentują się, jak wymieszane ze sobą barwy. Niełatwo jest dopatrzeć się poważniejszego sensu, czegoś co spaja dane dzielnice, co sprawia, ze mają one swój styl. Miejmy nadzieję, że w przyszłości sytuacja ulegnie poprawie.